27 Ιαν 2020

Νίκη με 3-0 για Αράκυνθο επί της ΑΕ Παλαιοπαναγιάς

Τη νίκη με σκορ 3-0 πήρε ο πρωτοπόρος Αράκυνθος απέναντι στην ΑΕ Παλαιοπαναγιάς.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Το πρώτο ημίχρονο θα λήξει με το σκορ στο 1-0. Ο σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Καρύμπας, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 16’ του αγώνα θα στείλει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοσανδιανού. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 50’ ο Πελεκάνος θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 2-0 με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι «ανέβασαν» στροφές και προσπάθησαν να απειλήσουν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Το τελικό 3-0 θα διαμορφώσει ο νεοεισελθών Ευθυμίου στο 87’ του αγώνα. ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ (Τάσος Σπαής): Παπαναγιώτου, Μπανάκας (87’ Λάκκας), Ιορδανίδης, Μακραδήμας, Τσιντζέλης, Αλεξανδρής, Πελεκάνος (82’ Μπούκαρης Χ.), Ζαπαντιώτης (77’ Μπιτσικώκος), Κούτσης (68’ Ευθυμίου), Βδουκάκης, Καρύμπας. ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Λαουρδέκης): Κοσανδιανός, Κυρίτσης, Ντότσικας, Πατογιάννης, Σανιδάς, Ράμμος, Γιαννόπουλος (63’ Φράγκος), Μιχαλόπουλος (35’ Γεωργακόπουλος), Κατσάμπας (79’ Παπαδόπουλος), Ρισβάς Κ., Μαστροκώστας (55’ Καραγιάννης).