Τελευταια Νεα

ΤΟΠΙΚΟ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΓΕΝΙΚΑ

Α' ΕΠΣΝΑ

Β' ΕΠΣΝΑ

Advertise Space

Γ' ΕΠΣΝΑ

ΝΕΑ ΕΠΣΝΑ

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Latest News

25 Μαρ 2019

Σας γνωρίζουμε το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων κατάταξης των σωματείων που κατέλαβαν την 3η θέση στους τρεις ομίλους του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας, περιόδου 2018-2019, όπως αυτό βγήκε μετά από δημόσια κλήρωση, που έγινε την 25/3/2019 στα γραφεία της Ενώσεως.-
Αναλυτικά: 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ
ΡΕΠΟ   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ
ΡΕΠΟ   ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΡΕΠΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ
            Τα πρώτα αναγραφόμενα σωματεία έχουν την έννοια του γηπεδούχου και είναι υπεύθυνα για την εξασφάλιση του γηπέδου (χάραξη γραμμών, τοποθέτηση διχτυών, αλλαγή χρώματος εμφάνισης αν χρειαστεί κ.λ.π.) και εξόφληση εξόδων διαιτησίας και ιατρού-νοσηλευτή αγώνα. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στην τελική κατάταξη, ακολουθούνται οι διαδικασίες που προβλέπει το άρθρο 20 του Κ.Α.Π.

Σας γνωρίζουμε το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων κατάταξης των σωματείων που κατέλαβαν την 2η θέση στους τρεις ομίλους του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας, περιόδου 2018-2019, όπως αυτό βγήκε μετά από δημόσια κλήρωση, που έγινε την 25/3/2019 στα γραφεία της Ενώσεως.-
Αναλυτικά:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΟΥΡΙΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ
ΡΕΠΟ   ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ
ΡΕΠΟ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΟΥΡΙΑΣ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΟΥΡΙΑΣ
ΡΕΠΟ   ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ
            Τα πρώτα αναγραφόμενα σωματεία έχουν την έννοια του γηπεδούχου και είναι υπεύθυνα για την εξασφάλιση του γηπέδου (χάραξη γραμμών, τοποθέτηση διχτυών, αλλαγή χρώματος εμφάνισης αν χρειαστεί κ.λ.π.) και εξόφληση εξόδων διαιτησίας και ιατρού-νοσηλευτή αγώνα. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στην τελική κατάταξη, ακολουθούνται οι διαδικασίες που προβλέπει το άρθρο 20 του Κ.Α.Π.
Στην Α’ κατηγορία ανέρχεται το πρώτο σωματείο των αγώνων αυτών.



Ορίστηκαν οι αγώνες που θα διεξαχθούν στις 30 και 31/03/2019.
Αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 30-3-2019 ΩΡΑ 10:00 (Κ-14)
ΛΥΓΙΑΣ                                    ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 30-3-2019 ΩΡΑ 10:30 (Κ-14)
Θ.ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ               ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΑΚΑΔ. . ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ                           ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
ΚΑΛΥΒΙΩΝ                              ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1
ΣΑΒΒΑΤΟ 30-3-2019 ΩΡΑ 10:30 (Κ-14)
Β.ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                   ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2
 ΣΑΒΒΑΤΟ 30-3-2019 ΩΡΑ 12:00 (Κ-14)
ΛΥΓΙΑΣ                                    ΑΕ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 30-3-2019 ΩΡΑ 16:00
Λ.ΖΑΧΑΡΑΚΗ                          ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ – ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΓΑΒΡΟΛΙΜΝΗΣ                     ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                     ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ
ΑΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ                  ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ
ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ                        ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ
ΛΥΓΙΑΣ                                    ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΕΣΙΝΙΟΥ                               ΑΕ ΛΕΣΙΝΙΟΥ – ΧΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ
Θ.ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ               ΔΟΞΑ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 31-3-2019 ΩΡΑ 17:00
ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ                           ΑΟ ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ – ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ
ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ                ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ –ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ

Με ανακοίνωση που εξέδωσε ο Κεραυνός Γαβαλούς συγχαίρει τον ΠΑΟ Αγρινίου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος αλλά και το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης.
Αναλυτικά: 
Το ΔΣ του Κεραυνού Γαβαλούς συγχαίρει τον ΠΑΟ Αγρινίου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Α΄κατηγορία. Επίσης συγχαίρουμε και το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης που σε ένα σημαντικό παιχνίδι και σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο ήταν άψογοι!!

24 Μαρ 2019

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας o ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τους Μαχητές Πειραματικό Πεύκων με σκορ 70 - 57 και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 19 - 12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 2 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου  άνοιξε τη διαφορά σε διψήφια τιμή και την διατήρησε ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.
Δεκάλεπτα: 19 - 12, 11 - 16, 20 - 9, 20 - 20.
Διαιτητές: Δημόπουλος - Ασλανίδης.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 21(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(3), Ψαράς 1, Σαπλαούρας, Σταμίρης.
Α.Ε.Π.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Λευτέρης Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 8(2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κλωνάρας 2, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής, Μητσάκης 6(2), Λαζάρου 4, Ελευθεριάδης 17(3).

Tα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Β' Εθνικής.
Αναλυτικά:ΧΑΝΘ – Φαίακας Κέρκυρας 100-60
Γέφυρα – Μακεδονικός 92-55
Φίλιππος Βέροιας – Νίκη Βόλου 69-63
ΑΟ Αγρινίου– Μαχητές-Πειραματικού 70-57
Ίκαροι Σερρών – Φάρσαλα 71-65
Ελευθερούπολη – Στρατώνι 75-64
Ανατόλια – Έσπερος Λαμίας 92-73
Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα 67-60


Η Βαθμολογία (Σε 22 αγώνες):
1. Ανατόλια 44 (21-2)
2. ΑΟ Αγρινίου 39 (16-7)
3. Ελευθερούπολη 39 (16-7)
4. Φίλιππος Βέροιας 37 (14-9)
5. ΧΑΝΘ  36 (13-10)
6. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
7. Μαχητές-Πειραματικού 35 (12-11)
8. Φάρσαλα 33 (10-13)
9. Χαλκηδόνα 33 (10-13)
10. Έσπερος Λαμίας 33 (10-13)
11. Φαίακας 33 (10-13)
12. Γέφυρα 32 (9-14)
13. Στρατώνι 33 (9-14)
14. Νίκη Βόλου 32 (9-14)
15. Ίκαροι Σερρών 31 (8-15)
16. Μακεδονικός 26 (5-18)
Η Επόμενη Αγωνιστική (24η, 31/03)
Μακεδονικός – ΧΑΝΘ
Νίκη Βόλου – Γέφυρα
Μαχητές-Πειραματικού – Φίλιππος Βέροιας
Φάρσαλα – ΑO Αγρινίου
Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών
Φαίακας Κέρκυρας – Ελευθερούπολη
Στρατώνι – Ανατόλια
Έσπερος Λαμίας – Ερμής Λαγκαδά

ΜΠΑΣΚΕΤ

Ads Place 970 X 90

ΒΟΛΕΙ

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΓΕΝΙΚΑ