22 Οκτ 2017

Διατήρησε το αήττητο ο Τρικούπης

Το "3 στα 3" στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής έκανε ο Χαρίλαος Τρικούπης που κέρδισε στο Μεσολόγγι τους Τιτάνες Παλαμά με 72 - 64. Έτσι η ομάδα του Γιάννη Δημητριάδη παρέμεινε μαζί με τους Ίκαρους Σερρών στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ οι Τιτάνες γνώρισαν την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μικρή διαφορά, όμως ο Τρικούπης στο δεύτερο δεκάλεπτο αντέδρασε και προηγήθηκε με 7 πόντους στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και μέχρι το τέλος διατήρησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη.
Ο Πολίτης με 23 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των νικητών και ακολούθησαν ο Σταυρόπουλος με 16 και ο Περρωτής με 11. Για τους Τιτάνες πρώτος σκόρερ ήταν ο Μανδαλάκης με 20, ο Μηλιώνης είχε 15 και ο Γεωργαντζάς 12.

Δεκάλεπτα: 13 - 16, 37 - 30, 55 - 45, 72 - 64.

Διαιτητές: Κρεσταινίτης - Λογοθέτης.

Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Γιάννης Δημητριάδης): Γυφτάκης 2, Βουρνάς 5, Ντόβας, Ξηρός, Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος 16(1), Περρωτής 11, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 5, Πολίτης 23(5).

Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χάρης Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 12(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 15(3), Τζιμούρτος, Αντωνίου, Μακρής 3(1), Μούμογλου 6, Μανδαλάκης 20(2), Αποστολάκης 6.