30 Νοε 2015

Ήττα στην παράταση για τον Τρικούπη στην Ακράτα

Την ήττα στα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης γνώρισε ο Τρικούπης στην Ακράτα. Η ομάδα του Παναγιώτη Ζωντού ηττήθηκε με 72 - 71 από το δεύτερο της βαθμολογίας Α.Ο. Ακράτας και βρίσκεται στην ένατη θέση.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 20 - 10 στο πρώτο δεκάλεπτο. Όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στον πόντο στο ημίχρονο. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου και τελικά οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 8 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με καλάθι και φάουλ του Λάφη και στην τελευταία επίθεση το τρίποντο του Σταυρόπουλου δεν κατέληξε στο στόχο με τον Α.Ο. Ακράτας να παίρνει τη νίκη.
Από τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Μάλλης με 20 πόντους, 15 πέτυχε ο Πολυδεράς και από 10 οι Σαρικάς και Σχορτσανίτης. Από τον Τρικούπη 18 πόντους είχε ο Μουράτογλου, 14 ο Γεωργιάδης και από 12 οι Σταυρόπουλος και Ψάλτου.

Δεκάλεπτα: 10 - 20, 34 - 35, 45 - 48, 64 - 64 (κ.α.), 72 - 71.

Διαιτητές: Τσάτσης - Πολυχρόνης.

Α.Ο. ΑΚΡΑΤΑΣ (Βαρβιτσιώτης): Σαρικάς 10(2), Σταυρόπουλος 2, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Σχορτσανίτης 10, Πολυδεράς 15(1), Λάφης 5, Μπιτσάκος 8(2), Οικονομόπουλος 2, Μάλλης 20(6), Σακελλαρίου.