20 Οκτ 2013

Επιασε κορυφή

Στην Πρώτη θέση του Α' ομίλου της Β' κατηγοριας Ε.Π.Σ.Ν.Α βρίσκεται η ομάδα του Πενταλόφου καθώς στο σαββατιάτικο ματς 19/ 10/2013 της 4ης αγωνιστικής επικράτησε του αξιόμαχου Αράκυνθου Ματαράγκας με σκορ 1-0 εντός έδρας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουτρούλη παραταχθηκε με αρκετές ελλείψεις και πήρε τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά χάνοντας δυο σημαντικές ευκαιριες με τον Σταθελάκη Κ. αλλά τόσο το τετ-α-τετ (8') οσο και το σουτ που επιχειρησε (12') απέκρουσε εντυπωσιακά ο εξαιρετικός Ευαγγελόπουλος,στη συνεχεια η ομαδα της ματαραγκας ανεβασε την αποδοση της και απειλησε με τους Καλλιμάνη & Τσάγκαλο το ημίχρονο εκλεισε με παιχνίδι κέντρου και για τις δύο ομάδες.Το δεύτερο μέρος ήταν πιο συναρπαστικό ο ΑΟΠ συνεχισε να επιτιθεται ενω ο Αρακυνθος ήταν πολυ επικίνδυνος στις αντιπεθεσεις του στο 68' ο Κάκος Χ, κερδίζει πέναλτι και αποβολή του Κατσή,η εκτέλεση του Κούσουλα Μ, βρισκει νικητή τον έξοχο Ευαγγελόπουλο!!!Στο 72' δοκαρι γαι το Πεντάλοφο με τον Μιχαλόπουλο θ, στην επαναφορα της μπαλας σημειώνεται γκολ που ακυρώθηκε σαν ένδειξη οφσαιντ και ερχόμαστε στη φάση του 89' οταν απο σεντρα στη μεγαλη περιοχή ο Σταθελάκης Κ, με κοντινο σουτ έδωσε τη νίκη στον Α.Ο Πενταλόφου στους πανηγυρισμούς που ακολούθησαν ο Κάκος Χ αντίκρισε την κοκκινη κάρτα για... εξύβριση... Πολύ καλή η διαιτησία των Χονδρογιάννη – Ρούμελη - Πάζιου!!!Α.Ο Πενταλόφου(Κουτρούλης Δ.) Κούσουλας Ε,Μόκας,Αγγέλης,Κούσουλας Τ,Κουτρούλης Δ.Σ,Κάκος,Κούσουλας Μ,Βασιλείου,Λάκας(Μιχαλόπουλος)Muca,Σταθελάκης Αράκυνθος Ματαράγκας:Ευαγγελόπουλος,Καλύβας,Σιαλευρής,Κατσής,Κατσούλας,Κουλουκούρας,Κορομπίλης(λ.τ Χήρας)Τσάγκαλος,Τασσόπουλος,Καλλιμάνης(λ.τ Γούμενος