28 Νοε 2022

Πρώτη ήττα για Τηλυκράτη... Βύζας - Τηλυκράτης 1-0

Συγκάτοικος με τα Τρίκαλα στην κορυφή του 3ου ομίλου ο Βύζαντας Μεγάρων με επτά βαθμούς.

Στα Μέγαρα ο τοπικός Βύζας νίκησε με 1-0 τον Τηλυκράτη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα γρήγορο γκολ στο 3’ με τον Στρατιδάκη για το 1-0 του ημιχρόνου, που όπως αποδείχθηκε έκρινε και το ματς.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τακίδη στο 85’  που δεν μπόρεσε από κοντά να ισοφαρίσει. Στο 90’ η ομάδα της Λευκάδας βρήκε δίχτυα με τον Σκιαδά αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ μέσα σε διαμαρτυρίες.

Συνθέσεις:

ΒΥΖΑΣ (Καλύκας): Χαλκίδης, Κωνσταντινίδης, Μύρκος, Φλέγκας, Φυσαράκης, Σαχόλι, Καραγιάννης, Στρατιδάκης, Μουσκάι, Μπουντόπουλος, Ντούνης.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Καταγής, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Περιστέρης, Ζβράδος, Γκουντρουμπής, Οκάν, Νιφορόπουλος. Επαιξαν και οι Μπεκατώρος, Κατσογιάννης.