3 Φεβ 2020

Έφυγε με άδεια χέρια ο Ναυπακτιακός... ήττα με 2-0 από ΑΟ Ανατολής

Ηττα εκτός έδρας με σκορ 2-0 για το Ναυπακτιακό Αστέρα από τον ΑΟ Ανατολής που τον κρατάει στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Φιλμ αγώνα:
10' Ο Νούγιας βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ναυπακτιακού και χάνει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει!
13' Ο Σκανδάλης δοκιμάζει το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι!
14' ΓΚΟΛ Ο Εμβραίζογλου σεντράρει, ο Νούγιας με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή, ανοίγει το σκορ για την Ανατολή!
27' Πρώτο καλό σουτ από πλευράς Ναυπακτιακού, από τον Αδραχτά, με τη μπάλα να περνάει έξω.
37' Δυνατό σουτ του Φίλιου, αποκρούει ο Σιδέρης.
49' Ο Σίνης σεντράρει, ο Καραγιάννης παίρνει εξ' επαφής την κεφαλιά, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
55' Ο Νούγιας σεντράρει, ο Φωλίνας σε θέση βολής, δε μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ναυπακτιακού και χάνει μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της Ανατολής.
59' Ο Θεοχάρης σουτάρει, ο Γκάρας βρίσκεται σε ετοιμότητα και βγάζει με γροθιές.
63' Ο Νούγιας βγαίνει μόνος από τα αριστερά και ενώ είναι σε πλεονεκτική θέση για να σουτάρει, σε επίδειξη αλτρουισμού πασάρει στον Εμβραίζογλου αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, βγαίνει και μαζεύει πρώτος τη μπάλα.
70' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ανατολή, ο Φωλίνας μπαίνει από τα αριστερά, πασάρει στον Σκανδάλη, ο οποίος κάνει το σουτ, ο τερματοφύλακας αποκρούει, στην επαναφορά ο Πολυχρόνης παίρνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ξανά ο Σιδέρης.
90' ΓΚΟΛ Ο Φωλίνας από τα δεξιά κάνει την κούρσα, περνάει την αμυντική γραμμή και με πλασέ, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!
Διαιτησία: Χουλιάρας (Ντομάρης, Νάστος)

Α.Ο. Ανατολής (Α. Ζώης): Γκάρας, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάστος, Κλιτσινάρης, Πολυχρόνης (71' Γρηγοριάδης), Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (76' Δήμος), Νούγιας (89' Κίτσιος), Τσουμάνης, Φωλίνας (91' Κολιούσης)
Ναυπακτιακός Αστέρας (Δ.Κάκκος): Σιδέρης, Σίνης (66' Μπιτσάκος), Θωμόπουλος, Γιαννόπουλος, Πέκεζ, Θεοχάρης, Αμπντέλ, Καραγιάννης, Ζαχαρόπουλος (80' Αθανασόπουλος), Αδραχτάς (71' Μαντανάκης), Ανδρεόπουλος