13 Μαΐ 2019

Συνέχισε με νίκη ο Όμηρος.. 4-1 τον ΑΟ Χάλκειας

Νίκη με σκορ 4-1 για τον Ομηρο Νεοχωρίου επί του ΑΟ Χάλκειας στο Νεοχώρι για την 4η αγωνιστική των Play Offs της Α' κατηγορίας.

Οι "πράσινοι" με τη νίκη τους διατήρησαν τη διαφορά τους ενός βαθμού που τους χωρίζει από την 2η ΑΕ Μεσολογγίου.
Ο Ομηρος προηγήθηκε στο 32' όταν σε κεφαλιά του Γκασούκα ο Ανδρεόπουλος απέκρουσε και ο Νούλας με πλασέ έκανε το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Η Χάλκεια αντέδρασε στην επανάληψη και στο 53' ο Παχνής ισοφάρισε σε 1-1 αλλά δεν το χάρηκε καθώς ο Ομηρος στο 56' με τον θεοδωρίδη προηγήθηκε ξανά με 2-1.
Στο 86' ο Βασιλάρης με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 και στις καθυστερήσεις ο Νάκος με σουτ έκανε το 4-1 και σφράγισε τη νίκη.

Ομηρος Νεοχωρίου (Γ. Ζήκος): Κούντρας, Θεοδωρίδης, Ματσίγκας, Μανθόπουλος, Μπαλαμπάνης, Κολοβάκης (57' Βασιλάρης), Γκασούκας (57' Νάκος), Τσίμπιτσης, Μιχαηλίδης (87' τσάμης), Γκάτσης, Νούλας (69' Καντάνης)
ΑΟ Χάλκειας (Περ. Παπαποστόλου): Ανδρεόπουλος, Βαλής, Κυρίτσης (83' Χασαπογιάννης), Μυλωνάς, Νασόπουλος, Παπαποστόλου, Κάκκος, Δαδάνης, Αλεξόπουλος (46΄ Παχνής), Βαλμάς, Αλμπάνης