23 Μαρ 2019

Νίκη της Μεδών με 3-1 επί του Αράκυνθου

Νίκη με σκορ 3-1 για τη Μεδεών Κατούνας επί του Αράκυνθου Ματαράγκας.
Μόλις στο 4' η Μεδεών πήρε το προβάδισμα με γκολ του Τσιτσομήτσου που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και στο 54' ο Αράκυνθος ισοφάρισε σε 1-1 με τον νεοεισελθών Παπαδόπουλο.
Η Μεδεών δεν άφησε τον Αράκυνθο να χαρεί καθώς στο 56' ο Κοτρότσος έκανε το 2-1 δίνοντας εκν νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τσιτσομήτσος στο 69'.
Ο Αράκυνθος αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 68' καθώς ο Παπαδόπουλος, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι στο 50', υπέστη θλάση και αποχώρησε, Ο παίκτης δεν αντκαταστάθηκε καθώς ο Αράκυνθος είχε εξαντλήσει τις αλλαγές.

Μεδεών Κατούνας (Μ. Τσίβιτς): Τηλεμάχου,, Κόκκοτος, Νούυλας, Ξανθόπουλος Δ., Ξανθόπουλος Π., Προδρομίτης (59' Κολύδας), Κουσκούνης (80' Γεροχρήστος), Κοσυφαρίνης, Τσιτσομήτσος, Κοτρότσος, Ρουστεμάι
Αράκυνθος Ματαράγκας (Σπ. Μπούρδος): Καραδήμας (29' λ.τ. Γκρέκας), Ιορδανίδης (50' Παπαδόπουλος), Ευαγγελόπουλος, Σταμουλακάτος (33' Μπανάκας), Παναγιωτόπουλος, Αλεξανδρής, Τραγουλιάς, Ζιάκκας, Ευθυμίου, Βδουκάκης, Χαραλάμπους (67' Αλπέντζος)