22 Σεπ 2018

Ζευγάρωσε τις νίκες

Ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο Ατρόμητος Αντιρρίου καθώς επικράτησε της φλοξενούμενης Μεδεών Κατούνας με σκορ 2-1.
Στο 39' ο Ατρόμητος πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ του Ανδρέα Καλαβριζιώτη. Η Μεδεών αντέδρασε και ισοφάρισε με φάουλ του Κουσκούνη στο 45'. Στο 60' πήρε εκ νέου το προβάδισμα ο Ατρόμητος με τον Ευθυμιόπουλο.
Η ομάδα  του Αντιρρίου πήρε το τρίποντο της νίκης στο 63' με γκολ του Γ. Ζαχαρόπουλου.
Το φίλμ του αγώνα:
4΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο , σουτ του Κουραχάνη αποκρούει ο τερματοφύλακας.
7’ Σούτ του Κουραχάνη η μπάλα άουτ.
26’ Ο Κράνης θα σημειωθεί σε θέση οφ σάιντ κάτω απόδιαμαρτυρίες.
35’ Γκοοολ Σέντρα του Ταμπάκη ο Καλαβριζιώτης με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-0
37’ Εκτέλεση φάουλ του Ευθυμιόπουλου κεφαλιά ο Κουραχάνης η μπάλα άουτ.
42’ Σέντρα από δεξιά φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου σουτ του Κουραχάνη η μπάλα άουτ.
45΄Γκοοοολ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουσκούνη η μπάλα στα δίκτυα για το 1-1
60’ Γκοοολ Ο Ευθυμιόπουλος με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-1.
63’ Γκοοολ Ο Γ. Ζαχαρόπουλος με ωραίο σουτ το 3-1
75’Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
76’ Θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Σπανογιάννης.

85’ Σουτ του Θανασιού η μπάλα θα περάσει άουτ.

Ατρόμητος (Ι.Πανουργιάς): Χασαπογιάννης, Βλάχος (84' Κάκκος Β.), Ταμπάκης, Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Ζαχαρόπουλος (Θανασιός), Ευθυμιόπουλος (Παναγιωτόπουλος Μ.), Κουραάνης, Καλαβριζιώτης Α., Ζαχαρόπουλος Γ.(Καλαβρουζιώτης Θ.), Κάπο
Μεδεών (Ν.Μαβίδης): Τηλεμάχου, Γεροχρήστος, Νούλας, Ξανθόπουλος Δ., Μπουμπούλης, Προδρομίτης (56' Τσιτσομήτσος), Γκουτσέλης (83' Ψωφάκης), Κουσκούνης, Ξανθόπουλος Π. (78' Τζαβίδης), Κοτρότσος, Κράνης