30 Σεπ 2018

Πήρε το τρίποντο ο Όμηρος... 0-2 στην έδρα του ΑΟ Ρηγανά

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την έδρα του ΑΟ Ρηγανά ο Ομηρος Νεοχωρίου καθώς επικράτησε με σκορ 2-0.
Το φίλμ του αγώνα:
27' Σουτ του Θεοδωρίδη λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Σπυρόπουλου
31' ΓΚΟΛ 0-1 σουτ του Βασιλαρη κοντραρει η μπάλα σε αμυντικό θα χτυπήσει στο δεξί δοκάρι του Σπυρόπουλου και θα καταλήξει στα δίχτυα
39' μεγάλη ευκαιρία με τον Στραβοδημο να κάνει την παράλληλη σέντρα και πάνω στην γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί
40' ευκαιρια με τον Τσιμπιτση τετ-α-τετ να πλασάρει και να αποκρούει ο Σπυρόπουλος
56' μεγάλη ευκαιρία με τον Ζαχαρακη να γυρίζει στη μικρή περιοχή μετά από φάουλ του Κορομηλά και να διώχνουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί
65' σουτ του Βασιλαρη θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Σπυρόπουλος σε κόρνερ
66' ΓΚΟΛ 0-2 εκτέλεση του κόρνερ από τον Φράγκο και ο Μπαλαμπάνης με κεφαλια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
67' σουτ του Ζαχαρακη δίπλα απ το αριστερό δοκάρι
72' δυνατό σουτ του Σεραφιγγου πάνω απ' το δοκαρι του Σπυροπουλου
75' φάουλ του Κορομηλά λίγο πάνω απ' το δοκαρι
83' Τετ-α-τετ Κούση θα πλασάρει και θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Σπυρόπουλος
86' σε πολύ καλή θέση ο Κορομηλάς θα προλάβουν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί σε κόρνερ

ΑΟ Ρηγανά (Θόδωρος Λαυράνος): Σπυρόπουλος, Καλογεράκης, Κάππας, Μπαρτσιώκας, Κουρσάρης, Καραχάλιος, Μουχάνης (60΄Φάτσαλης), Ζαχαράκης, Τουρλίδας (88΄Κωστόπουλος), Κορομηλάς (88΄Τσακνής), Στραβοδήμος(75΄Πελεκάνος) Όμηρος Νεοχωρίου (Χρήστος Καραπίτσος): Δουλιώτης, Καβαλιέρης, Μάτσιγκας (62΄Τσώνης), Μανθόπουλος, Μπαλαμπάνης, Θεοδωρίδης, Βασιλάρης (77΄ Καντάνης ), Τσιμπιτσης, Σεραφίγκος (81΄Κούσης), Γκάτσης, Φράγκος (85΄Βαλτογιάννης)