25 Μαρ 2018

Επέστρεψε στην Α' κατηγορία ο Αλικυρναϊκός

Νίκη - άνοδος για τον Αλικυρναϊκό Αγίου Θωμά στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΑΟ Χάκλειας.
Η ομάδα του Αλικυρναϊκού έφυγε με τη νίκη από την έδρα του ΑΟ Χάλκειας και κέρδισε την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του νομού.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 9΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαβρούτα 1-0.
Η απάντηση για τους φιλοξενούμενων ήρθες πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο όταν ο Μάνθος στο 40΄με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή και σουτ έκανε το 1-1.
Το νικητήριο τέρμα που εξασφάλισε και τον τίτλο του πρωταθλητή στον Α΄ όμιλο της Β΄ κατηγορίας στην ομάδα του Αλικυρναϊκου σημείωσε στο 54΄με σουτ ο Γαβρίνα μετά από σέντρα από δεξιά του Κοκόρη.
Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο του Αντιρρίου σε μια κερκίδα ασφυκτικά γεμάτη από φιλάθλους και των δυο ομάδων.