25 Νοε 2017

Πικρή ήττα από το Πευκοχώρι για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Την πέμπτη του ήττα στο πρωτάθλημα και τρίτη στην έδρα του γνώρισε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου από τον Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου. Με το αποτέλεσμα αυτό ο Α.Ο.Α. έμεινε χαμηλά στη βαθμολογία με δύο μόλις νίκες και ο Χρήστος Μυριούνης αποχώρησε από την τεχνική ηγεσία.
Ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 19 - 17, όμως οι φιλοξενούμενοι με σερί 14 - 0 στα πρώτα 5:30 λεπτά του δευτέρου δεκαλέπτου προηγήθηκαν με 12 πόντους. Ο Α.Ο.Α. μείωσε στους τέσσερις, αλλά στα τελευταία δευτερόλεπτα οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά στους 9 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Πευκοχωρίου διατήρησαν τη διαφορά, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο την έφτασαν στους 20 πόντους φτάνοντας το σκορ στο 49 - 69. Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Α.Ο.Α. με σερί 10 - 1 έφερε το τελικό 59 - 70.
Πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α. ήταν ο Τάσος Κασαμπαλής με 12 πόντους και ακολούθησε ο Δημήτρης Μήτσου με 10. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Καραμπέκης με 16 πόντους και ακολούθησε ο Κιγμέτογλου με 15.

Δεκάλεπτα: 19 – 17, 27 – 36, 41 – 53, 59 – 70.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8(1), Μπερερής 5(1), Κυριλής Θ. 8, Μουρατίδης 6, Γκρέκας 6, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 10(2), Σταύρου 4, Τάγκας.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Βασίλης Πλατής): Αμπατζίδης, Τσιμπής 9(1), Τζουβάρας 6, Μαυρίδης 9(1), Καραμπέκης 16, Μυλωνίδης 2, Δανάκης 8(1), Κιγμέτογλου 15(1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 5.