5 Νοε 2017

Καθάρισε σε ένα τρίλεπτο ο Απόλλων Δοκιμίου... 5 - 1 τον Πανοχθιακό

Στο γήπεδο του Δοκιμίου ο τοπικός Απόλλωνας επιβλήθηκε με 5 - 1 του Πανοχθιακού σε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά κρίθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Πάνου Τούρκα ανέβηκε στους 8 βαθμούς αφήνοντας στους 7 τον Πανοχθιακό.
Ο Απόλλων μπήκε πιο επιθετικά, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι είχαν μια καλή ευκαιρία με σουτ του Νιτσάκη στο 12ο λεπτό που έδιωξε σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος. Στο 24΄ ο Χασιώτης έδιωξε το σουτ του Μανουσάκη και στο 32΄ ο Δαλαγιώργος με κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Νίκου Αθανασίου άνοιξε το σκορ. Οι παίκτες του Πανοχθιακού πίεσαν για να ισοφαρίσουν και το κατάφεραν στο 41΄ με το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Τύμπα. Όμως στο επόμενο τρίλεπτο ο Απόλλωνας ουσιαστικά "καθάρισε" το παιχνίδι πετυχαίνοντας δύο τέρματα. Στο 42΄ ο Γιαννακάς εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Γιάννη Τσακανίκα και έκανε το 2 - 1 και δύο λεπτά αργότερα ο Καμμένος μετά από πάσα του Γιαννακά έκανε το 3 - 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και πέτυχαν δύο ακόμα τέρματα με το Δαλαγιώργο στο 68΄ και τον Κοντοπάνο στο 89΄.

Το φιλμ του αγώνα.

Ατομική ενέργεια του Καμμένου που σουτάρει λίγο πάνω από το δοκάρι.
10΄ Σέντρα του Νίκου Αθανασίου από δεξιά κεφαλιά του Μπούρου άουτ.
12΄ Σουτ του Νιτσάκη από το ύψος της περιοχής έδιωξε στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.
24΄ Σουτ του Μανουσάκη έδιωξε στη δεξιά του γωνία ο Χασιώτης.
32΄ Γκολ. Κόρνερ του Νίκου Αθανασίου ο Δαλαγιώργος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
35΄ Σέντρα του Γιαννακά κεφαλιά του Νίκου Αθανασίου αποκρούει ο Χασιώτης.
36΄ Σουτ του Τύμπα απέκρουσε ο Κατερινόπουλος.
38΄ Φάουλ του Τασούλη από δεξιά έδιωξε σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.
40΄ Σέντρα του Καραγιάννη από δεξιά κεφαλιά του Δήμου άουτ.
41΄ Γκολ. Γέμισμα του Τασούλη ο Τύμπας προλαβαίνει την έξοδο του Κατερινόπουλου και με ψηλοκρεμαστό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 1.
42΄ Γκολ. Ο Γιάννης Τσακανίκας κάνει ατομική ενέργεια από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και πασάρει στο Γιαννακά που με πλασέ κάνει το 2 - 1.
44΄ Γκολ. Ο Γιαννακάς με πάσα βγάζει τετ α τετ τον Καμμένο που πλασάρει για το 3 - 1.
49΄ Ατομική ενέργεια του Νίκου Αθανασίου που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και αποκρούει ο Βασιλείου.
54΄ Σουτ του Καμμένου έδιωξε σε κόρνερ ο Βασιλείου.
64΄ Φάουλ του Κοκώνη ο Βασιλείου βρήκε τη μπάλα που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.
68΄ Γκολ. Κόρνερ του Νίκου Αθανασίου κεφαλιά του Κοκώνη και η μπάλα φτάνει στο Δαλαγιώργο που με κοντινό πλασέ κάνει το 4 - 1.
81΄ Πάσα του Κοντοπάνου στο Μπαλάφα που πλασάρει άουτ.
84΄ Μακρινό σουτ του Μανουσάκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
89΄ Γκολ. Πάσα του Μπαλάφα στον Κοντοπάνο που σούταρε η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 5 - 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Πάνος Τούρκας): Κατερινόπουλος, Τσακανίκας Ι., Μπούρος (84΄ Γρηγοράκης), Γαρούφης (86΄ Αφαλωνιάτης Μ.), Δαλαγιώργος, Κοκώνης, Μανουσάκης, Κορομηλάς Χ., Γιαννακάς (52΄ Κοντοπάνος), Καμμένος (77΄ Μπαλάφας), Αθανασίου Ν.

Α.Ο. ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ (Γιάννης Καραμπούλης): Χασιώτης (46΄ Βασιλείου), Νιτσάκης, Γκουτσέλης, Σταμάτης, Γάκης, Καραγιάννης, Ρούσσος, Νταλαπέρας (62΄ Ρουστεμάι), Παναγιωτόπουλος (33΄ Δήμος (52΄ λ.τ. Σέρτζιο Μούτσα)), Τασούλης, Τύμπας.