19 Νοε 2017

Ισόπαλος 1-1 ο Παναιτωλικός με ΠΑΣ στα Γιάννενα

Με το βαθμό της ισοπαλίας αποχώρησε από τα Γιάννενα ο Παναιτωλικός καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 με τον ΠΑΣ.
Στο 22' ο ΠΑΣ προηγήθηκε όταν ο Μπουκουβάλας έκανε τη σέντρα από δεξιά με τον Σολτάνι να κατεβάζει τη μπάλα και να κάνει το σουτ που κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Τσέναμο.
Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός μπήκε ποιο δυνατά κυνηγώντας την ισοφάριση. Στο 64' ο Κόντε έκανε το γυριστό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντι δοκάρι.
Στο 69' ο Μοράρ με φαντιστικό πλασέ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 76ο λεπτό ο Ναδάλες εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Μαυροπάνος έβαλε την προβολή αλλά η μπάλα κατέληξε ξανά στο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Σκόνδρας (77' Κοζορώνης), Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Μανθάτης, Λίλα, Γιάκος, Σολτάνι, Κόντε
Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Τσενάμο, Μαρινάκης (58' Μαρκόφσκι), Μιχάϊ, Χαντάκιας (73' Ροντρίγκες), Μύγας, Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρότσα, Ρόσα (66' Μοράρ), Μάζουρεκ, Ντίας