9 Οκτ 2017

Έμειναν στο μηδέν Α.Ο. Ρηγανά και Ένωση

Ισόπαλοι με σκορ 0 - 0 αναδείχτηκαν ο Α.Ο. Ρηγανά με την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν περισσότερο την αντίπαλη εστία, όμως η Ένωση με καλή αμυντική λειτουργία κράτησε το μηδέν.
Οι παίκτες του Θόδωρου Μουχάνη είχαν ευκαιρίες με σημαντικότερη το δοκάρι σε κόρνερ του Καρύμπα στο 15ο λεπτό, ενώ ακυρώθηκε και γκολ του Κοκώνη στο 73ο λεπτό με υπόδειξη οφσάιντ. Στην τελευταία ευκαιρία στο 81ο λεπτό ο Σταματελόπουλος από κοντά πλάσαρε πάνω από το δοκάρι χάνοντας μια σημαντική ευκαιρία να χαρίσει το "τρίποντο" στον Α.Ο. Ρηγανά.

Κεφαλιά του Μπόλη λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Σπυρόπουλου.
15΄ Δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Καρύμπα.
20΄ Σουτ του Μικρόπουλου θα αποκρούσει ο Βασιλόπουλος.
44΄ Ο Σπυρόπουλος θα προλάβει το Μπόλη πριν πλασάρει από κοντά.
45΄ Σουτ του Μουχάνη με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Βασιλόπουλου.
58΄ Σουτ του Καλογεράκη θα αποκρούσει ο Βασιλόπουλος.
65΄ Δε θα προλάβει ο Καλοκαίρης να πλασάρει μετά από πάσα του Παχή, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
73΄ Υπόδειξη οφσάιντ σε γκολ του Κοκώνη.
81΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με το Σταματελόπουλο να πλασάρει από την μικρή περιοχή πάνω από την εστία του Βασιλόπουλου.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Θόδωρος Μουχάνης): Σπυρόπουλος, Στεργίου, Βασιλάρης, Μπαρτσιώκας, Κωστής, Καραχάλιος, Μουχάνης Π. (78΄ Σταματελοπουλος), Καρύμπας, Καλογεράκης, Μικρόπουλος, Κάππας (60΄ Κοκώνης).

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Άγγελος Πανέτας): Βασιλόπουλος, Βέρμπης (61΄ Αριστόπουλος), Μπαμπάτσικος (74΄ Μπουσδούνης), Καλοκαίρης Ν., Στεφανόπουλος, Κυτούγιας, Μπόλης, Λαμπρακόπουλος, Κατσαβοχρήστος (66΄ Ντελής), Καλοκαίρης Ε., Παχής (85΄ Κουρέλας).