30 Οκτ 2017

Εύκολο απόγευμα για τον Α.Ο. Χάλκειας... 5 - 0 την Παιανία Μάστρου

Μια εύκολη νίκη πήρε ο Α.Ο. Χάλκειας στο γήπεδο Αντιρρίου απέναντι στην Παιανία Μάστρου με 5 - 0. Η ομάδα της Χάλκειας ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ και να κάνει τα πράγματα πιο εύκολα. Οι σκόρερ για την ομάδα της Χάλκειας ήταν Αδραχτάς (2), Γιαβρούτας, Κάκκος Ν. και Μυλωνάς Αθ.

2’ Γκολ. Ο Σπύρος Αδραχτάς θα σουτάρει η μπάλα θα κοντράρει στα πόδια αμυντικού ο Καλής δε θα μπορέσει να αποκρούσει η μπάλα στα δίχτυα 1 - 0.
5’ Γκολ. Σουτ του Γιαβρούτα από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα στα δίχτυα 2 - 0.
12’ Σουτ του Ψυχογιού μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.
30’ Γκολ. Με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή του Αδραχτά θα γίνει το 3 - 0.
31’ Διπλή ευκαιρία με Αδραχτά και Κάκκο από τον Α.Ο. Χάλκειας η μπάλα καταλήγει άουτ.
33’ Σουτ του Κάπο μπλοκάρει ο Καλής.
45’ Εκτέλεση φάουλ του Νίκου Κάκκου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Καλής.
48’ Σουτ του Αδραχτά η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και άουτ.
52′ Παραλίγο αυτογκόλ όταν ο Καλής προσπαθεί να απομακρύνει και η μπάλα κοντράρει πάνω σε αμυντικό.
54’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Κάκκου διώχνει ο Καλής, στην επαναφορά ο Μυλωνάς δε μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
61’ Γκολ. Ο Νίκος Κάκκος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ θα κάνει το 4 - 0.
65’ Σουτ του Κάπο διώχνει ο Καλής.
71’ Σουτ του Κάπο η μπάλα θα περάσει άουτ.
89′ Γκολ. Σουτ του Θανάση Μυλωνά έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα 5 - 0.

Α.Ο. ΧΑΛΚΕΙΑΣ (Κώστας Κουβέλης): Ανδρεόπουλος, Χατζηανδρέου (46’ Νασόπουλος), Ντούμας, Κάκκος Δ., Δαδάνης, Μυλωνάς Χρ., Ψυχογιός (46’ Στεφανιδέλης), Κάκκος Ν., Κάπο, Γιαβρούτας (61′ Μυλωνάς Αθ.), Αδραχτάς (61’Μαστραπάς).

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ (Θεοδόσης Κόκκοτος): Καλής, Ξύστρας (71’ Μάχας), Κολτσίδας, Σκεπετάρης, Ράπτης (70’ Μαχαλιωτης), Καραμήτσος, Σύρρος, Καρανίκας, Πλαστήρας (49΄ Κολτσίδας Αθ.), Μουρκογιάννης, Φιλαδετάκης (67΄ Πιέρος).

πηγή: nafpaktianews.gr