30 Σεπ 2017

Φιλική νίκη για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου επί του ΑΓΣΙ

Σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου έκανε πολύ καλή εμφάνιση και κέρδισε τον ΑΓΣΙ με 96 - 53. Έτσι η ομάδα του Χρήστου Μυριούνη έκλεισε τα φιλικά και πλέον κοιτάζει το παιχνίδι της πρεμιέρας του πρωταθλήματος με τον Ερμή Λαγκαδά εκτός έδρας.
Στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν με διαφορά 8 πόντων στο 10ο λεπτό και 12 στο ημίχρονο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο όπου ο Α.Ο.Α. με επιμέρους σκορ 25 - 6 έφτασε τη διαφορά στους 31 πόντους. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο φτάνοντας στο τελικό 96 - 53.
Εφτά παίκτες των νικητών είχαν διψήφιο αριθμό πόντων με το Σταύρου να έχει 17, το Μουρατίδη 14, το Μήτσου 13, τους Θοδωρή Κυριλή και Τάσσο από 11 και τους Μπερερή και Ρέντζιο από 10. Για την ομάδα των Ιωαννίνων πρώτος σκόρερ ήταν ο Γεωργίου με 15 και ακολούθησε ο Εξαρχόπουλος με 10.

Δεκάλεπτα: 26 – 18, 45 – 33, 70 – 39, 96 – 53.

Διαιτητές: Διαμαντής – Καλομοίρης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 11, Μουρατίδης 14(3), Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 11, Γκρέκας 4, Μήτσου 13(3), Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 4, Ρέντζιος 10.

Α.Γ.Σ.Ι. (Σοφοκλής Τσουκανέλης): Γεωργίου 15(1), Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 9, Βάτσιος, Αντωνίου 4, Παπαγιάννης 7, Παπανικολάου, Μάκης 1, Εξαρχόπουλος 10, Τσίγκας, Θώδης 4.