13 Μαΐ 2017

Φινάλε με νίκη για την Κ20 του Παναιτωλικού

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League η Κ20 του Παναιτωλικού που επιβλήθηκε με 4 - 3 της αντίστοιχης της ΑΕΚ.
Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 15΄ με το Γκασούκα και δύο λεπτά αργότερα ο Γιαννιώτης έκανε το 2 - 0. Η ΑΕΚ μείωσε στο 28΄ με το Βλαχομήτρο και το 2 - 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Γκασούκας έκανε το 3 - 1 στο 46΄ και στο 55΄ ο Παρράς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4 - 1. Ο Βλαχομήτρος με πέναλτι μείωσε σε 4 - 2 και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4 - 3.
Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Κουσιάδης, Πριόνας, Παρράς (70’ Βακράκος), Μιχάι, Χριστογιάννης, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης, Νταλακούρας, Γιαννιώτης, Γεωργούσης (37’ Μανωλάκης), Γκασούκας (78’ Πατίλας).