18 Μαρ 2017

Σαν σε προπόνηση η Θύελλα....8-0 την Αναγέννηση

Εύκολα όπως δείχνει και το τελικό σκορ η θύελλα Παραβόλας επικράτησε της φιλοξενούμενης Αναγέννηση Θέρμου με σκορ 8-0.
Μόλις στο 3' ο Μπλέτσας εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα Μιχάοβλη που δεν κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα με με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.
Στο επόμενο λεπτό (4ο) ο Ρεπανίδας με σουτ ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 20' από κόρνερ του Μπλέτσα ο Τσιμπούκας με κεφαλιά έκανε το 3-0 και στο 24' ο ίδιος παίκτης με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.
Ο Κούσης στο 38' πέτυχε το 5-0 με τον Ρεπανίδα στο 40' να πετυχαίνει χατ-τρικ και το 6-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 46' ο Λευτέρης Σταμάτης πέτυχε το 7-0 με τον Ζώγα στο 85' να διαμορφώνει το τελικό 8-0.

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάφας, Τσιμπούκας (41' Κονδύλης), Μπλέτσας, Ρόκκος, Ταμπάκης, Κόκκαλης, Ρεπανίδας, Ράπτης (46' Ζώγας), Σταμάτης Ελ., Λιάρος, Κούσης (46' Αλ Γιουσέφ)
Αναγέννηση Θέρμου: Μιχάλης, Καλλιακμάνης, Μπίστας, Χρυσικός Β., Τρανταφύλλου (50' Κουκιάς), Τσατσαράγκος, Καλαμπαλίκης, Χρυσικός Κ. (26' Στρατόπουλος), Zela (66' Μαραγιάννης), Κούκος, Παντής