21 Δεκ 2016

Προκρίθηκε στα ημιτελικά ο Παναμβρακικός...1-0 στην παράταση τον Αμβρακικό

Την πρόκριση στους "4" του Κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας πήρε ο Παναμβρακικός Μπούκας που κέρδισε με 1-0 στην παράταση τον Αμβρακικό στο Λουτρό.
Ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια έληξε ισόπαλος χωρίς τέρματα. Στο β' ημίχρονο της παράτασης και στο 115' ο Αποστόλης Τσιούνης με σουτ παραβίασε την εστία του Στασινού δίνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου στην ομάδα του.
Ο Αμβρακικός έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 62' όταν το σουτ του Γόγα βρήκε στο κάθετο δοκάρι.

Αμβρακικός Λουτρού (Λάκης Παπαχρήστος): Στασινός, Καβαλιέρης, Μπρέσιακας, Φονιάς, Γουρούνας (111' Ρόκκος), Αλπέντζος, Παγώνης, Zotal, Μερισιώτης, Γόγα, Αυγέρης (85' Νίκας)
Παναμβρακικός Μπούκας (Γιάννης Μακρής): Ρόκκος, Λαγοπάτης (99' Κηρόσημος), Κάκκος, Κοκώνης, Μπεκατώρας, Μακρής (74' Σαμψώνας), Τσιούνης Απ., Δράκος, Τσιούνης Π. (118' Παππάς), Καβαλλάρης, Μούτσα