ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

26 Νοε 2016

Αποτελέσματα, φύλλα αγώνων και βαθμολογία 8ης αγωνιστικής στην Α2 Κατηγορία

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνων και η βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής στην Α2 Εθνική Κατηγορία ανδρών.

Πανιώνιος-Μαχητές Δόξα Πεύκων 72-60
Διαιτητές: Κοντίλης-Κωνσταντινίδου-Λιότσος (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 22-12, 39-27, 58-43, 72-60
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 23, Νοέας 6 (2), Νικολακόπουλος, Μπάρλος 10, Σακελλαρίου 10 (2), Καρύδας 8 (1), Μίχαλος, Μπιλλής 1, Ματαλών 12 (2), Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 10, Βελισσαρίου 4, Γερομιχαλός 12 (1), Καλαμπάκας 14 (1), Ναούμης 2, Στόλης 3, Παγωνίδης, Τάταρης 6, Τζαουάρα 9
 
Ηράκλειο-Καβάλα 81-76
Διαιτητές: Τσαρούχα-Τσώνος Β.-Καρδάρης (Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα: 14-17, 32-35, 60-54, 81-76
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Μαραγκουδάκης, Αθανασιάδης, Παπαδάκης 3, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 6, Πετράκης 16(4), Κουπίδης 25 (5), Λιανός 17(1), Λάτοβιτς 4, Πάλλης 3, Πάνου, Λόλας 7.
Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης, Μανούσος 9, Μάζουρτσακ 12, β, Ερεβμπενάζιε 24 (2), Κελαϊδής 15, Κυριακού 6, Κουμλέλης 3, Γκέλιος, Μούκας 3, Σκλήβας 4, Μανάκας
 
Εθνικός-Αίολος Αστακού 78-60
Διαιτητές: Παγώνης-Καλογερόπουλος Γ.-Κυριακόπουλος (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 21-15, 45-39, 59-50, 78-60
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 14 (2), Αντωνάκης 21 (6), Κόκκαλης 16, Λάανε 7 (1), Παπαφλωράτος 4 (1), Οικονομόπουλος, Μαχαίρας 11 (1), Χάλαρης, Δρόσος 5 (1)
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 14 (4), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 1, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 8 (2), Γκατζιάς 4, Κακλαμάνος 2, Κιτσούλης 18 (1), Γκιζόγιαννης 7, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 2, Καλαντζής
 
Ψυχικό-ΑΕΛ 78-77
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 27-26, 47-46, 60-61, 78-77
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Αχής 9 (2), Τσιότρας 2, Παπανικολάου 15 (2), Σακελλαρίου 7 (1), Γιαννίκος 5 (1), Σίνης 11 (1), Τσιώκος 8, Μουράτος 17 (2) 
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 8 (2), Σταμπουλής 15 (3), Παπαχρήστος 13 (2), Δεληγεώργης 14, Τσιλούλης 7 (1), Μαλτέσιος 6, Πολίτης 2, Τσούτσος 6, Θορστέινσον 6   
 
Παγκράτι-Ηρακλής 64-74
Διαιτητές: Μπούσιας-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 28-20, 44-37, 53-57, 64-74
Παγκράτι (Λατρόβαλης): Σκούφης, Μπουρδάνος 14 (2), Παύλος 11 (1), Καράβολας 3, Ψαρόπουλος 5 (1), Λυμπερόπουλος, Λεκάκης, Ράντετιτς 18 (1), Εζόμο 8, Ραλλάτος 5
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 12 (1), Γιαννακίδης 2, Τότσιος 10, Ονάσογλου, Δέσπος 10, Χρυσόπουλος 7 (1), Γκαγκαλούδης 23 (4), Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 5, Χείλαρης 5 (1), Καλαϊτζίδης
 
Δούκας-Φάρος 74-67
Διαιτητές: Μάνος-Ψαριανός-Ανδρικόπουλος (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 19-15, 30-33, 51-51, 74-67
Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 4, Καυκής, Κουκάς 5 (1), Κυρίτσης 24, Ράπτης, Καραμπάτσος, Κανονίδης 19 (1), Κομποδιέτας 2, Τζιάλλας 2, Μολφέτας 8 (2), Ρούμπιο 10 (1)
Φάρος (Φράτας): Σκορδίλης 2, Τζόρτζεβιτς 8, Βασιλόπουλος 5, Καράμπουλας 12, Μπατής 3 (1), Πετροδημόπουλος 8, Λιακόπουλος 19 (2), Κακαρούδης, Φιλιππάκος 2, Δημάκος 6 (2), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 
 
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Αμύντας 47-57
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος-Ευφραιμίδης (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 10-21, 28-37, 30-50, 47-57
ΓΣΛ (Πέρκος): Τόζιος 2, Νίκολιτς 5 (1), Σπανούλης 4, Χαιρετίδης, Κούτρας, Μπέμπης 9 (3), Γκιουλέκας 16 (3), Τσουράκης 5, Σπυρόπουλος 6
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 6, Αγγελόπουλος 8, Τοπάλι 6, Διαμαντόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς 8, Βαρδιάνος 6 (2), Μανσαράι 7, Παπαδούλης 3 (1), Μπάρμπας 3 (1), Βογιατζής 10
 
Αρκαδικός-Χολαργός 63-58
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας-Ξέρας (Γιαλικάρης)
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 45-45, 63-58
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 11, Πίνης, Τσακαλέρης, Κουρέπης, Κοψαύτης 8, Προδρόμου 11, Τζάτζας, Τσέλλος, Ρεντίκας 11, Σπυριδάκης, Ναούμης 7, Τζουγκαράκης 13.
Χολαργός (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 12, Μιλόσεβιτς, Μαράντος, Μποχωρίδης 11, Καλλινικίδης 6, Μοτσενίγος 10, Κουτρούλιας, Γκιζόγιαννης 3, Κιαπέκος 9, Τσιάκος 2, Γκίλκριστ 3
 
Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 16 (8-0)
2. Ηρακλής 15 (7-1)
3. Δούκας 15 (7-1)
4. Φάρος Κερατσινίου 13 (5-3)
5. Εθνικός 13 (5-3)
6. Αίολος Αστακού 12 (4-4)
7. Ψυχικό 12 (4-4)
8. ΑΕΛ 12 (4-4)
9. Αρκαδικός 12 (4-4)
10. Χολαργός 11 (3-5)
11. Αμύντας 11 (3-5)
12. Μαχητές Δόξας Πεύκων 11 (3-5)
13. Ηράκλειο 11 (3-5)
14. Καβάλα 10 (2-6)
15. Παγκράτι 9 (1-7)
16. ΓΣΛ 9 (1-7)
 
Επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)
Αίολος Αστακού-Πανιώνιος 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ψυχικό 
ΑΕΛ-Παγκράτι 
Ηρακλής-Ηράκλειο 
Καβάλα-Αρκαδικός 
Φάρος Κερατσινίου-Εθνικός 
Αμύντας-Δούκας 
Χολαργός-ΓΣ Λαρισαίων 1928
« ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ
ΕΠΟΜΕΝΟ »