12 Νοε 2016

Νίκη στο ντέρμπι ο Ναυπακτιακός...2-1 τον Ομηρο

Φωτο Λαμπρινή Τσιλιγιάννη
Μια πολύ σημαντική νίκη πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στον Όμηρο Νεοχωρίου με σκορ 2-1 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής έχοντας σε τρομερή μέρα τον Γιάννη Καραγιάννη. Η ομάδα του Περικλή Παπαποστόλου σε ένα παιχνίδι που στο μεγαλύτερο διάστημα λόγω των καιρικών συνθηκών δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο κατάφερε να  προηγηθεί στο 48′ μετά από ατομική προσπάθεια του Καραγιάννη και στο 58′ να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Περικλή Παπαποστόλου να σκοράρει από κοντινή απόσταση. Ο Όμηρος πίεσε και κατάφερε να μειώσει με πέναλτι του Σεραφίγκου.Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Ναυπακτιακός αγωνίστηκε χωρίς τον Σταύρο Λαγό που απουσιάζει λόγω μυικού τραυματισμού αλλά και τον Δερβίση.
Το φίλμ του αγώνα
11′ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη αποκρούει ο Δουλιώτης.
14′ Σούτ έξω από την περιοχή από τον Ευθυμιόπουλο μπλοκάρει ο Γκασούκας.
21’Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη  η μπάλα άουτ.
35′ Ωραία μπροστινή  μπαλιά του Θεοχάρη βγαίνει ο Γκασούκας και μπλοκάρει την μπάλα προ του Καλαβρουζιώτη.
39′ Ο Δουλιώτης θα χάσει την μπάλα όμως ο Σεραφίγκος δεν θα μπορέσει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
40’Εκτέλεση φάουλ του Παπαδάκη ο Δουλιώτης χάνει την μπάλα ο Τσάμης σουτάρει κοντράρει στα σώματα.
48’ΓΚΟΛ Ο Καραγιάννης με ωραία ατομική προσπάθεια θα περάσει δύο προσωπικούς αντιπάλους θα πλασάρει τον Γκασούκα και θα κάνει το 1-0.
50’Σουτ από τον Κονίδα η μπάλα θα περάσει άουτ.
58’ΓΚΟΛ ο Παπαποστόλου θα πλασάρει από κοντά και θα κάνει το 2-0.
64’Σέντρα του Παπαποστόλου κεφαλιά «ψαράκι» του Ευθυμιόπουλου ο Γκασούκας θα αποκρούσει εντυπωσιακά.
69’ΓΚΟΛ ο κ. Παναγιωτόπουλος θα καταλογίσει πέναλτι για χέρι αμυντικού του Ναυπακτιακού Αστέρα την εκτέλεση θα αναλάβει το Σεραφίγκος Ε.και θα μειώσει σε 2-1.
88΄Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ.
89’Σουτ του Παπαποστόλου αποκρούει ο Γκασούκας.
Ναυπακτιακός Αστέρας : Δουλιώτης, Καζανάς, Μπράνης (46’Παπαποστόλου), Δημόπουλος, Μπαλαμπάνης, Καλαβρουζιώτης Αν.,Θεοχάρης, Κονίδας  (69’Ζαχαρόπουλος), Καλαβρουζιώτης Θ., Καραγιάννης,Ευθυμιόπουλος.
Όμηρος Νεοχωρίου: Γκασούκας, Παπανικολάου, Ματσίγκας( 60’Καλύβας), Αλεξόπουλος, Τσάμης, Μαχμούτ, Καταπόδης, Παπαδάκης, Τσιφοπανόπουλος, Σεραφίγκος Ι., Σεραφίγκος Ε..