18 Σεπ 2016

Μίλησε η έδρα

Νικήτρια με σκορ 3-2 αναδείχτηκε η Θύελλα Παραβόλας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο το Νέο Θέρμιο Απόλλωνα.
Στο 10' ο Ταμπάκης άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι με το Νέο Θέρμιο στο 20' να ισοφαρίζει με τον Καρβελά και στο 25' με τον Κράνη να προηγείται με 1-2. Η Θύελλα ισοφάρισε σε 2-2 στο 39' με τον Σταμάτη Λευτέρη και στο 43' ο Τσιμπούκας έκανε το 3-2.
Το φίλμ του αγώνα:
4΄Σέντρα του Καμμένου διαγώνιο σουτ του Ζώγα στην κίνηση άουτ
10' Σουτ Νικολόπουλου στην αγκαλιά του Ανδρεόπουλου
12' Εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ του Κούντρα σε σουτ μέσα από την περιοχή του Λευτέρη Σταμάτη
15' Ατομική προσπάθεια του Ζώγα που κάνει το διαγώνιο σουτ άουτ
18' Ο Στεργίου ανατρέπει τον Ρεπανίδα μέσα στη μεγάλη περιοχή και δίνεται πέναλτι
19' Γκοοολ 1-0 Ο Ταμπάκης εκτελεί το πέναλτι ο Κούντρας αποκρούει η μπάλα επιστρέφει στον Ταμπάκη που πλασάρει εύστοχα
20' Γκοοολ 1-1 Μετά από σύγχυση στην άμυνα της Θύελλας η μπάλα φτάνει στον Καρβελά που πλασάρει εύστοχα
22' Σουτ Ρεπανίδα αποκρούει ο Κούντρας
24' Φάουλ Στεργίου στην αγκαλιά του Ανδρεόπουλου
25' Γκοοολ 1-2 Ο Κράνης με πλασέ μέσα από την περιοχή  δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του
31' Φάουλ Ρεπανίδα κεφαλιά Ταμπάκη ελάχιστα άουτ
39' Γκοοολ 2-2 Σέντρα του Καμμένου ο Λευτέρης Σταμάτης πετάγεται μπροστά από τους αμυντικούς και με πλασέ ισοφαρίζει
43' Γκοοολ 3-2 Ο Καμμένος κάνει σέντρα από δεξιά ο Τσιμπούκας βρίσκει τη μπάλα ελάχιστα με το κεφάλι με τον Κούντρα να μην καταφέρνει να αποκρούσει παρά την προσπάθεια του και η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα
44' Σουτ Κράνη απέκρουσε ο Ανδρεόπουλος
53' Μονομαχία μέσα στην περιοχή του Μπλέτσα με τον Κράνη με τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι
54' Φάουλ μακρινό του Μπλέτσα η μπάλα βρίσκει την εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και καταλήγει άουτ
60' Παράλληλη σέντρα του Ζώγα από αριστερά ο Λευτέρης Σταμάτης μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής δεν καταφέρνει να πλασάρει
73' Φάουλ του Κράνη από πλάγια ο Ανδρεόπουλος αποκρούει με δυσκολία
80' Ο Ζώγας πέφτει μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ράπτη με την Θύελλα να διαμαρτύρεται για πέναλτι
87' Ο Καμμένος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για σκληρό φάουλ στον Τασούλη

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Ανδρεόπουλος, Κόκκαλης, Ντζάλας (68' Σταμάτης Αλ.), Μπλέτσας, Ταμπάκης, Τσιμπούκας, Ρεπανίδας, Λιάρος Μ. (77' Μάκος), Σταμάτης Ελ., Καμμένος, Ζώγας
Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Κούντρας, Πανταζή (74' Γρηγοράκης), Στεργίου (85' Τσαούλης), Ράπτης, Μυλωνάς Ν. (63' Κρανιάς), Κώης, Βαλμάς, Καλοκαίρης, Κράνης, Καρβελάς, Νικολόπουλος