10 Σεπ 2016

Απέδρασε με την πρόκριση από το Ρηγανά η Α.Ε. Βάλτου

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΝΑ προκρίθηκε η Α.Ε. Βάλτου που κέρδισε με 1 - 0 εκτός έδρας τον Α.Ο. Ρηγανά. "Χρυσός" σκόρερ για την ομάδα του Βασίλη Παστρωμά ήταν ο Στέφανος Φραγκούλης με κεφαλιά στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι, δημιούργησαν φάσεις, όμως στην τελική προσπάθεια τα "χάλαγαν". Ο Κακούρης σε δύο περιπτώσεις και ο Αγγέλης σε τρεις έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρουν για την ομάδα τους, όμως σε μία περίπτωση ο Σπυρόπουλος αντέδρασε σωστά και στις υπόλοιπες η μπάλα έφυγε άουτ. Η ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη δεν κατάφερε να βρει εύκολα διαδρόμους και δεν απείλησε την εστία του Σίμου.
Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι άνοιξε και οι δύο ομάδες απείλησαν τις αντίπαλες εστίες. Ο Αγγέλης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 56΄ πλασάροντας ελάχιστα άουτ και δύο λεπτά αργότερα ο Μικρόπουλος νικήθηκε σε τετ α τετ από το Σίμο. Στο 75΄ ο Σπυρόπουλος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κακούρη. Το κόρνερ εκτελέστηκε, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ πάνω στο Σταματελόπουλο που βρέθηκε στο έδαφος, οι αμυντικοί απομάκρυναν, όμως ο Τζαμαλής έγινε κάτοχος της μπάλας, σέντραρε και ο Στέφανος Φραγκούλης με όμορφη κεφαλιά έκανε το 0 - 1. Στα επόμενα λεπτά οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το υπέρ τους σκορ και στο τέλος πανηγύρισαν την πρόκριση.

Σουτ του Κακούρη από πλάγια θέση βρίσκει την εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού και η μπάλα καταλήγει άουτ.
Γύρισμα του Κακούρη ο Αγγέλης σουτάρει και διώχνει ο Σπυρόπουλος.
15΄ Φάουλ του Μουχάνη κεφαλιά του Κοκώνη φεύγει άουτ.
30΄ Κάθετη πάσα του Στέφανου Φραγκούλη στον Αγγέλη που απέναντι από το Σπυρόπουλο πλασάρει άουτ.
40΄ Γέμισμα του Τζαμαλή στον Κακούρη που από πλεονεκτική θέση δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
44΄ Ο Αγγέλης βγαίνει απέναντι από το Σπυρόπουλο και πλασάρει άουτ.
53΄ Σέντρα του Τσάμη κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου αποκρούει ο Σίμος.
56΄ Κάθετη πάσα του Στέφανου Φραγκούλη στον Αγγέλη που από το ύψος της περιοχής πλάσαρε ελάχιστα άουτ.
58΄ Ο Μικρόπουλος βγαίνει τετ α τετ με το Σίμο, πλασάρει και διώχνει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
75΄ Σουτ του Κακούρη έξω από την περιοχή διώχνει στη γωνία του σε κόρνερ ο Σπυρόπουλος.
76΄ Γκολ. Σέντρα του Τζαμαλή από δεξιά ο Στέφανος Φραγκούλης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο αριστερό "Γ" του Σπυρόπουλου κάνοντας το 0 - 1.
81΄ Σουτ του Νικολογιάννη φεύγει πάνω από το δοκάρι.
84΄ Μακρινό σουτ του Κοκώνη έφυγε άουτ.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Θεόδωρος Μουχάνης): Σπυρόπουλος, Σούτας, Στεργίου, Κωστής, Μπριάνης, Σταματελόπουλος, Μουχάνης (69΄ Βαλτινός), Τσάμης (61΄ Δημόπουλος), Κοκώνης, Μικρόπουλος, Παναγιωτόπουλος.

Α.Ε. ΒΑΛΤΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Σίμος, Λαμπρακόπουλος, Νέστορας Γ., Φραγκούλης Α., Ψηλός, Τζαμαλής, Κακούρης, Νικολογιάννης, Φραγκούλης Σ., Αγγέλης, Θώδης.