25 Σεπ 2016

Πήρε το τρίποντο ο Νέος Θέρμιος....2-1 τον Ναυπακτιακό

Τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα πήρε ο Νέος Θέρμιος Απόλλων που επικράτησε με σκορ 2-1 του Ναυπακτιακού Αστέρα.
Μόλις στο 7' ο Βαλμάς με κεφαλιά σε κόρνερ του Νικολόπουλου έδωσε το προβάδισμα στο Ν.Θέρμιο Απόλλωνα. Στο 21' ο Καλαβρουζιώτης με κοντινό πλασέ ισοφάρισε. Στο 64' ο Σάκης Κράνης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην μεγάλη περιοχή προχώρησε και πλάσαρε εύστοχα τον Δουλιώτη κάνοντας το τελικό 2-1.
Το φίλμ του αγώνα:
6' Ο Κράνης γίνεται κάτοχος της μπάλας προσπαθεί μπαίνει στην μεγάλη περιοχή προσπαθώντας να βρεθεί φάτσα με το τέρμα επιχειρεί σουτ αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
7' Γκοοολ 1-0 Ο Νικολόπουλος εκτελεί κόρνερ και ο Βαλμάς με δυναντή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Δουλιώτη
10' Ο Κράνης κάνει την ατομική προσπάθειά επιχειρεί σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να βρίσκει το κάθετο δοκάρι και να καταλήγει άουτ
21'  Γκοοολ 1-1 Ο Παπαποστόλου εκτελεί φάουλ από αριστερά ο Λαγός προσπαθεί υπό πίεση να κάνει το σουτ με την μπάλα να φτάνει στον Καλαβρουζιώτη που με κοντινό πλασέ ισοφάρισε
24' Ο Λαγός γίνεται κάτοχος της μπάλας στο κέντρο ξεφεύγει με ντρίπλα από τον Νίκο Μυλωνά βγαίνει πλάγια αριστερά  υπό την πίεση του Ράπτη κάνει το διαγώνιο σουτ άουτ
26'Ο Καρβελάς από δεξιά κάνει παράλληλη σέντρα και ο Βαλμάς μόνος από το ύψος της περιοχής δεν κατάφερε να κάνει το πλασέ
64' Γκοοολ 2-1 Από λάθος των αμυντικών του Ναυπακτιακού που δεν απομάκρυναν  ο Κράνης γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής προχώρησε και από κοντά πλάσαρε εύστοχα τον Δουλιώτη
77' Σουτ Ανδριτσόπουλου ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
92' Ο Τασούλης δέχεται κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα και δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία και αποβάλλεται
94' Ο Λαγός κάνει παράλληλη σέντρα από δεξιά και ο Ευθυμιόπουλος μόνος από το ύψος της μικρής περιοχής πιάνει "αέρα" σπαταλώντας σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει

Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος): Κούντρας, Πανταζή, Στεργίου, Ράπτης, Μυλωνάς Ν. (70' λ.τ. Κόκκοτος), Κώης, Βαλμάς (84' Γρηγοράκης), Καλοκαίρης, Κράνης (88' Τασούλης), Καρβελάς, Νικολόπουλος
Ναυπακτιακός Αστέρας (Περικλής Παπαποστόλου): Δουλιώτης, Καζανάς, Μπράνης, Μπαλαμπάνης, Ζαχαρόπουλος, Καλαβρουζιώτης, Λαγός, Δερβίσης (86' Αδραχτάς), Καραγιάννης (74' Ανδριτσόπουλος), Θεοχάρης (91' Ευθυμιόπουλος), Παπαποστόλου