25 Αυγ 2016

Φιλική νίκη επί του ΠΑΟΚ Καλυβίων για την Κ15 του Παναιτωλικού

Φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσε χθες ο ΠΑΟΚ Καλυβίων με αντίπαλο την ομάδα Κ15 του Παναιτωλικού, στο Emileon με τελικό αποτέλεσμα 3-2 υπέρ των ¨καναρινιών¨.
Ακολουθεί νέο φιλικό την Κυριακή (28/08/16) στις 5 το απόγευμα, στο Emilleon, μεταξύ του ΠΑΟΚ Καλυβίων και του Χρυσού Αστέρα Παντάνασσας.
Η ομάδα των Καλυβίων προηγήθηκε στα μισά του ημιχρόνου με δυο γκολ του Ζαχαράκη με αντίστοιχα σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στη συνέχεια οι ¨μικροί¨ του Παναιτωλικού κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 , αρχικά με γκολ του Φραγκούλη και λίγο πριν τελειώσει το α΄ ημίχρονο με εύστοχο πέναλτι του Χρ. Μπελεβώνη.
Το νικητήριο γκολ για την Κ15 πέτυχε με κεφαλιά στο 72΄ο Τσάκνης.
ΠΑΟΚ Καλυβίων (προπονητής Θ. Βαϊνάς)
Π. Σαμαράς, Ν. Καρασάββας, Π. Γαλάνης, Χ. Πατσαούρας, Κ. Ρεπετσάς, Καγκαράς Κ. Ζαχαράκης, Τριανταφύλλου, Κ. Αναστασίου, Βελέντζας
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γ. Μιχάλης (τερματοφύλακας), Κ. Ψιλογιαννόπουλος, Θ. Μπελεβώνης, Κ. Στρατόπουλος, Η. Γαντζούδης