28 Μαρ 2016

Ηττήθηκε στο Λαγκαδά ο Α.Ο. Αγρινίου

Την ήττα με σκορ 68 - 58 γνώρισε ο Α.Ο. Αγρινίου στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ερμή Λαγκαδά. Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Λαγκαδά ανέβηκε στην 3η θέση με 37 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο.Α. με 34 βαθμούς ισοβαθμεί στην 6η θέση με Άργος Ορεστικό και Στρατώνι.
Οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και έφτασαν τη διαφορά στους 9 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Α.Ο.Α. πλησίασε στους 3 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, όμως με σερί 8 - 0 στο πρώτο τρίλεπτο του τετάρτου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 55 - 44. Η ομάδα του Λαγκαδά διατήρησε τη διαφορά και έφτασε στο τελικό 68 - 58. Πάντως στον Α.Ο.Α. υπάρχουν πολλά παράπονα για τη διατησία των Ντούρα και Παπαγερίδη.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Γκαμούρας με 18 και ακολούθησαν ο Παρίτσης με 14, ο Γεωργιάδης με 12 και ο Ακεψιμαΐδης με 10. Για τον Α.Ο. Αγρινίου ο Μπερερής πέτυχε 13 πόντους και ο Γεωργουλας 12.

Δεκάλεπτα: 22 - 18, 36 - 27, 47 - 44, 68 - 58.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Βασίλης Αγγέλης): Γεωργιάδης 12, Νότης, Ακεψιμαΐδης 10, Καϊκλής, Πιλκούδης 4, Παρίτσης 14, Ελευθεριάδης 4(1), Γκαμούρας 18, Παπαδόπουλος, Καντάρκος 6, Βενετίδης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Κυριλής 5(1), Μπερερής 13(1), Παραπούρας, Ναούμης 8(1), Μπαρούχας 6(1), Σκαρλάτος, Γεωργούλας 12, Μήτσου 5, Αναστασάκης 9, Πουρνάρας, Κόκκιος.