ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

20 Μαρ 2016

Β' ΕΠΣΝΑ: Αποτελέσματα και βαθμολογία 24ης αγωνιστικής




Αποτελέσματα Β' ΕΠΣΝΑ (24η αγωνιστική)
1ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Ημ. & ΏραΑναμέτρησηΣκορ
Κυρ.15:00Α.Ο.Παπαδατών - Αράκυνθος Ματαράγκας0-4
Κυρ.15:00Α.Ε.Παλαιοπαναγιάς - Γ.Ο.Μεσολογγίου0-3
Κυρ.15:00Α.Ε.Οινιαδών - Α.Ο.Λυγιάς1-0
Κυρ.15:00Θύελλα Αγ.Ανδρέα - Αρης Αιτωλικού1-3
Κυρ.15:00Αστέρας Μεσολ. - Αχιλλέας Γραμ/κούς2-0
Κυρ.12:00Ακαδημία Ναυπάκτου - Αετός Σταμνάς0-1
Κυρ.15:00Αστέρας Κεφ/σου - Α.Ο.Ζευγαρακίου0-3 α.α
2ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Σάβ.15:00Ατλαντες Αγρινίου - Α.Ο.Πανοχθιακός2-1
Σάβ.15:00Α.Ο.Ρηγανά - Ολυμπιακός Παναιτωλίου0-0
Σάβ.15:00ΑΕΚ Αγ.Κων/νου - Κεραυνός Ποταμούλας6-1
Σάβ.15:00Αστέρας Αγρινίου - Ελπίδες Αγρινίου1-2
Σάβ.15:00Α.Ο.Σκουτεράς - ΠΑΟ Αγρινίου0-1
Σάβ.15:00Δάφνη Μεγ.Χώρας - Θύελλα Παραβόλας1-1
Ρεπό: Αστέρας Καμαρούλας
3ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Κυρ.15:00Αμβρακικός Λουτρού - Ηρακλής Αστακού2-1
Κυρ.15:00Ιδομενέας Εμπεσσού - Α.Ε.Βάλτου3-1
Κυρ.15:00Αετός Ξηρομέρου - Ακαρνανικός Φυτειών3-2
Κυρ.15:00Α.Ο.Αρχοντοχωρίου - Αλυζιακός Μύτικα2-1
Κυρ.15:00Α.Ε.Χρυσοβίτσας - Παναμβρακικός0-7
Κυρ.15:00Α.Ο.Μοναστηρακίου - Μεδεών Κατούνας3-1
Ρεπό: Α.Ο.Κανδήλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Β' ΤΟΠΙΚΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – 24η αγωνιστική
1ος Όμιλος – www.olatagoal.gr
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
Αγώνες
Ν.
Ι.
Η.
Τέρματα
1
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
62
24
21
1
2
68-15
2
ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ
50
24
15
5
4
49-13
3
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ
44
24
13
5
6
49-23
4
ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ
43
24
14
4
6
56-37
5
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
42
24
13
3
8
55-31
6
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
42
24
13
3
8
39-21
7
ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ
39
24
12
3
9
41-32
8
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
30
24
9
3
12
28-50
9
ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ
29
24
8
5
11
31-37
10
ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
28
24
8
4
12
41-48
11
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ
23
24
6
5
13
33-50
12
ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ
21
24
5
6
13
23-51
13
ΑΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ
12
24
4
0
20
24-82
14
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ
3
24
2
3
19
12-59
1η Άνοδος, 2η Μπαράζ Ανόδου, 3η-11η Παραμονή, 12η Μπαράζ Παραμονής, 13-14η Υποβιβασμός
Το σωματείο Άρης Αιτωλικού ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς και ο ΑΟ Παπαδατών έχει -3 βαθμούς. Ο Αστέρας Κεφαλοβρύσου παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.
 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Β' ΤΟΠΙΚΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – 24η αγωνιστική
2ος Όμιλος – www.olatagoal.gr
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
Αγώνες
Ν.
Ι.
Η.
Τέρματα
1
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ
55
22
17
4
1
56-13
2
ΑΕΚ ΑΓ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
49
22
14
7
1
50-16
3
ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ
39
23
11
6
6
31-22
4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
38
21
11
5
5
37-26
5
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ
34
22
10
4
8
30-28
6
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ
32
22
7
11
4
22-17
7
ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
28
22
8
4
10
25-25
8
ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ
26
22
7
5
10
32-34
9
ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ
26
22
7
5
10
25-29
10
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
25
22
7
4
11
30-31
11
ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
19
23
6
1
16
26-59
12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ
15
21
5
5
11
18-43
13
ΑΟ ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ
7
22
2
1
19
11-50
1η Άνοδος, 2η Μπαράζ Ανόδου, 3η-10η Παραμονή, 11η-12η Μπαράζ Παραμονής, 13η Υποβιβασμός
Το σωματείο Ολυμπιακός Παναιτωλίου έχει -5 βαθμούς.
 

3ος ΟΜΙΛΟΣ


Β' ΤΟΠΙΚΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – 24η αγωνιστική
3ος Όμιλος – www.olatagoal.gr
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
Αγώνες
Ν.
Ι.
Η.
Τέρματα
1
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ
59
23
19
2
2
73-11
2
ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ
58
22
19
1
2
79-13
3
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
45
23
14
3
6
67-38
4
ΑΕ ΒΑΛΤΟΥ
43
22
13
4
5
50-33
5
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ
41
22
12
5
5
52-32
6
ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ
38
22
12
2
8
40-21
7
ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ
27
22
7
6
9
31-29
8
ΑΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ
23
22
7
2
13
39-59
9
ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ
22
22
7
1
14
31-40
10
ΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣ
21
22
6
3
13
27-64
11
ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ
19
22
5
4
13
28-58
12
ΑΕΤΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ
16
22
5
1
16
22-58
13
ΑΕ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ
0
22
0
2
20
14-97
1η Άνοδος, 2η Μπαράζ Ανόδου, 3η-10η Παραμονή, 11η-12η Μπαράζ Παραμονής, 13η Υποβιβασμός
Το σωματείο Α.Ε. Χρυσοβίτσας έχει -2 βαθμούς.
« ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ
ΕΠΟΜΕΝΟ »