23 Νοε 2015

Χάντμπολ γυναικών: Έκανε το δύο στα δύο ο Παναιτωλικός

Το "2 στα 2" στον 1ο Όμιλο της Α2 Κατηγορίας χάντμπολ γυναικών πέτυχε ο Παναιτωλικός που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Άρη Νίκαιας με 33 - 24. Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση φτάνοντας σε μία άνετη νίκη.
Οι κοπέλες του Παναιτωλικού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ. Μετά το 20ο λεπτό μάλιστα οι παίκτριες των γηπεδούχων ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν τη διαφορά στα 7 τέρματα. Οι φιλοξενούμενες δε μπόρεσαν να ακολουθήσουν των ρυθμό του Παναιτωλικού στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και η διαφορά έφτασε στο 40ο λεπτό τα 14 γκολ. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Παναιτωλικός φρόντισε να διαφυλάξει το σκορ και να φτάσει άνετα στη νίκη με το τελικό 33 - 24.
Ο Γιώργος Ραμμόπουλος χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του, δοκιμάζοντας σχήματα. Πρώτη σκόρερ για τον Παναιτωλικό ήταν η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου ποιυ σημείωσε 18 τέρματα, από 5 πέτυχαν οι Μαρία Κορομηλά και Αφροδίτη Κοκώνη, 3 είχε η Ελευθερία Κραμποκούκη και από 1 οι Χριστίνα Δήμου και Εβελίνα Παύλου. Για τον Άρη από 6 τέρματα είχαν οι Σιάπχα και Τενκεριάν, 4 είχε η Καπλανίδου, 3 η Μάρη, 2 οι Σκάλα και Καραγιάννη και 1 η Λεβέντη.

Πεντάλεπτα: 2 - 0, 7 - 4, 9 - 5, 10 - 6, 13 - 6, 16 - 9, 20 - 10, 26 - 12, 28 - 15, 30 - 19, 32 - 21, 33 - 24.

Διαιτητές: Γεώργιος Αβράμης - Βασιλική Κασάπη.