4 Οκτ 2015

Απέδρασε με διπλό η ΑΕ Οινιαδών

Με διπλό απέδρασε από το γήπεδο του Αιτωλικού η Α.Ε. Οινιάδων επικρατώντας πιο ευκοκααπ ότι δείχνει το τελικό σκορ του Αστέρα Κεφαλοβρύσου με 2-3 σ ένα κακό αγωνιστικό χώρο κάνοντας το δύο στα δύο στον 1ο όμιλο του Β τοπικού. Η ομάδα του Χρήστου Ζαπάντη μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό, πίεσε ψηλά και ευτύχησε στα πρώτα λεπτά να πετύχει δύο γρήγορα γκολ στο 2' και στο 6' με τον Τριφιάτη. Το σκηνικό αυτό για τους φιλοξενούμενους θα συνεχιστεί μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου χάνοντας πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ με τους Νιτσακη και Τριφιάτη κυρίως.Από το 25' και μετά ο Αστέρας με εσωτερικές αλλαγές θα αντιδράσει και θα καταφέρει να μειώσει το σκορ με τον αρχηγό Ηλια Πατρινό με σουτ έξω από την περιοχή να κάνει το 1-2 που ηταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι θα έχουν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων με αποτέλεσμα να καταφέρουν να αυξήσουν τη διάφορα τερμάτων με άψογο πλασέ του Παππα από το ύψος του πέναλτι κάνοντας το 1-3. Η ομάδα του Νεοχωρίου από κει ύστερα έκλεισε τους χώρους και προσπάθησε κυρίως με αντεπιθέσεις να φτάσει στην περιοχή του Τσοκαντα χάνοντας ξανά σημαντικές ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι θα μειώσουν στο 94' σε 2-3 με τον Αμπλιανιτη που ήταν και το τελικό σκορ. Αξιοσημείωτο της αναμέτρησης η χρησιμοποίηση πολλών μικρών ταλαντούχων ποδοσφαιριστώνκαι γενικά το ανανεωμένο κατά πολύ σε σχέση με άλλες χρονιές νεανικό ροστερ για την ομάδα του Νεοχωρίου

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΎΣΟΥ: Τσοκαντα.Χ. ΣΑΛΟΝΙΤΗΣ.Σ.Ν. Κανταρέλος.Δ.( 24' Μποτας.Σ.). Μαρκετος.Σ. ΠΑΤΡΙΝΟΣ.Η. Σιδηρας.Ι ( 71' Αμπλιανιτης.Γ.). Καρετσος.Β. Πλαστήρας.Κ. Τρικαλινος.Δ.(63' Κολτσιδας.Α.) . ΣΥΡΡΟΚΩΣΤΑΣ.Κ. Ανδρεακης. Γ. Α.Ε.ΟΙΝΙΆΔΩΝ: Καρατζογιαννης.Α. Ζαπάντης.Θ.( 46' Βλαχάκης.Δ.). Μπλαχούρας.Ι. Τσακαλώζος.Λ. ΡΆΠΤΗΣ.Ι. ΠΑΠΠΑΣ.Δ. ΝΙΤΣΑΚΗΣ.Κ. ΧΡΥΣΙΚΟΣ.Ε .(80' Τσαπραλής.Ν.) Σμπορας.Δ. ΤΡΙΦΙΑΤΗΣ.Θ. Ρεκκας.Δ( 46' Ζώγας.Δ.)