24 Νοε 2014

Πλήρωσε την αστοχία της η Αναγέννηση Ρίγανης

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Αναγέννηση Ρίγανης που σε έναν ακόμα αγώνα πλήρωσε την αστοχία της και δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη που θα την κρατούσε ψηλά στην βαθμολογία. Ενα καλό πρωτο ημίχρονο είδαμε και απο τις δύο ομάδες με πολλές ευκαίριες με την ομάδα της Αναγέννησης να είναι αυτή που καταφέρνει να ανοίξει το σκορ έπειτα απο ασίστ του Χρήστου Σαμαρά και το Φωτή Πρίτση με σουτ στη γωνία να κάνει το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση μπήκε δυνατά για να καθαρίσει το ματς. Ομως ένα ανόητο χέρι του Πρίτση Φ. μέσα στην περιοχή έδωσε το δικαίωμα στον Μακρυνειακό να ισοφαρίσει με πεναλτι σε 1-1. Στο υπόλοιπο του αγώνα η Αναγέννηση βγήκε μπροστά να πετύχει ενα δεύτερο γκολ που θα της έδεινε την νίκη παραλίγο ομως να την πληρώσει σε 2 φασεις που οι φιλοξενούμενοι βγήκαν τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Νίκο Χαραλάμπους ομως τα σουτ περασαν αουτ. Και ετσι εμεινε το 1-1 μέχρι τέλους

Απο την Αναγέννηση Ρίγανης αγωνίστηκαν οι: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Ν. ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΘ. ΠΡΙΤΣΗΣ Φ. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΣ Κ. ΣΚΕΠΕΤΑΡΗΣ Δ. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΡ. ΠΡΙΤΣΗΣ Π. ΠΟΥΛΙΟΣ Ν. ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ Δ. ΠΡΙΤΣΗΣ Φ. ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡ.