18 Οκτ 2014

Ισόπαλοι 2-2 Δόξα και Νέος Θέρμιος

Από έναν βαθμό πήραν Δόξα Καινουρίου και Νέος Θέρμιος Απόλλωνας καθώς η μεταξύ τους αναμέτρηση στο γήπεδο Καινουρίου έληξε με σκορ 2-2.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Αδαάντιο Κόκοτο στο 42' για να ιοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 57' με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Σωκράτη Τζωρτζόπουλου. Ο Νέος Θέρμιος πήρε ξανά το προβάδισμα στο 74' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τύμπα. Η Δόξα έφερε το ματς στα ίσα στο 85' ξανά με τον Σωκράτη Τζωρτζόπουλο.
Το φίλμ του αγώνα:
30' Σέντρα Κωνσνταντίνου από αριστερά με τους Κακούρη και Αλτζερίνη να επιχειρούν σουτ άστοχα
40' Ο Κακούρης έπαιξε το ένα - δύο με τον Αλτζερίνη η μπάλα κατέληξε στον τζωρτζόπουλο που έκανε το σουτ άουτ
42' Γκοοολ 0-1 Σουτ Τύμπα αποκρούει ο Ευθυμίου η μπάλα φτάνει στον Αδ,. Κόκοτο που μμε πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
57' Γκοοολ 1-1 Ο Τζωρτζόπουλος Σωκρ. με απ'ευθείας εκτέλεση φάουν νίκησε τον Κούντρα
62' Φάουλ Τζωρτζόπουλου ελάχιστα άουτ από το αριστερό "Γ" του Κούντρα
74' Γκοοολ 1-2 Ο Μερσιώτης ανατρέπεται και κερδίζει Πέναλτιο. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Τύμπας
81' Σουτ Αδ. Κόκοτου αποκρούει σε κόρνερ ο Ευθυμίου
82' Σουτ Στρεμμένου λίγο άουτ
85' Γκοοολ 2-2 Πάσα Αλτζερίνη σε Γιώτη αυτός μπήκε από πλάγια δεξιά κάνοντας παράλληλη σέντρα "πάρε - βάλε" στον Τζωρτζόπουλο που έστειλε από κοντά με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα
90' Σουτ Τζωρτζόπουλου βρ΄σικει στα σώματα αμυντικών και καταλήγει κόρνερ
94' Ακυρώνεται γκολ για τη Δόξα όταν ο Γιώτης υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ
Δόξα Καινουρίου (Πάνος Ασπρογιάννης): Ευθυμίου, Γκρίζης (46' Ασημακόπουλος), Κωνσταντίνου, Σαλμάς, Μπισμπίκης (77' Κουτσολάμπρος), Κόκκαλης, Αλτζερίνης, Στρεμμένος (82' Γιώτης), Κακούρης, Μπλάνης, Τζωρτζόπουλος Σωκρ.
Νέος Θέρμιος Απόλλων (Γιώργος Γιάκος - Αλέξανδρος Κοντός): Κούντρας, Mproska (80' Κόκοτος Ν.), Στεργίου, Ράπτης, Κοκώνης Ευθ., Παπαστέλιος (70' Κοντός), Τύμπας, Ψηφής, Μερσιώτης (90' Καλαντζής), Κόκκοτος Αδ., Κοκώνης Κ