11 Μαΐ 2014

Νίκη από την άσπρη βούλα... ΑΕΜ -Καλαμάτα 1-0

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η ΑΕΜ που κέρδισε στο Μεσολόγγι την Καλαμάτα με 1-0 κάνοντας σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Δενδρινός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Το φίλμ του αγώνα:
3' Οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι όταν ο Μαρτίνος ανέτρεψε τον Σαραντόπουλο μέσα στην μεγάλη περιοχή
5' Κόρνερ Ηλιόπουλου κεφαλιά Κωνσταντόπουλου άουτ
13' Σουτ Μαρτίνου στην αγκαλιά του Δουλιώτη
38΄Σουτ Μεταξούλη άουτ
39' Σουτ Τριανταφυλλάκη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
44' Σουτ Θεοδωρίδη ελάχιστα άουτ
64' Σέντρα Θεοδωρίδη κεφαλιά Σαραντόπουλου ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
70' Σουτ Σαραντόπουλου η μπάλα ελάχιστα άουτ
74' Γκοοολ 1-0 Ο Τριανταφυλλάκης ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Μιχαλόπουλο με τον διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Δενδρινός
80' Ο αγώνας διακόπτεται για μισή ώρα καθώς ο Γκόφας είχε επεισόδιο με τον Δήμαρχο Μεσολογγίου
90' Σουτ Καλαντζή άουτ
Α.Ε.Μεσολογγίου (Γιώργος Πετσίνης): Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Ανυφαντής (83' Μπούρος), Καβαλλάρης (80' Ζαχαράκης), Λίτσος, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Αρώνης, Τσιούνης, Σαραντόπουλος, Μεταξούλης (53' Ντζιμάνης).
Καλαμάτα (Μίλτος Γκόφας): Κολοβούρης, Μαρτίνος, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Κωνσταντόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος (72' Οντβόνγκ), Μπελεβέτης (80' Λιόλιος), Αθανασόπουλος, Πούτσης (59' Καραχάλιος), Καλαντζής