14 Οκτ 2013

Συνέχισε με νίκη ο Αμφίλοχος

Νικηφόρα απέδρασε από την έδρα του Ιδομενέα Εμπεσσού ο Αμφίλοχος με σκορ 1-3.
13' Παράλληλη μπαλιά του Τσιούνη στο ύψος του πέναλτι διώχνουν οι αμυντικοί πρωτού ο Νάκας γίνει απειλητικός.
25' 1-0.Ο Τριφέρης επιχειρεί σέντρα-σουτ από τα πλάγια ο Κατσούδας αιφνιδιάζετε και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του.
44' Σουτ του Δράκου ο τερματοφύλακας μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
48' 1-1.Μακρινή διαγώνια μπαλιά του Καλύβα προς τον Νάκα ο οποίος θα μπει από πλάγια και με πλασέ στην δεξιά γωνία θα κάνει το 1-1.
51' Εκτέλεση φάουλ του Λιανού ο Καβαλλάρης πιο ψηλά από όλους,η μπάλα γλύφει το οριζόντιο δοκάρι.
65' Μπαλιά τρύπα του Καλύβα προς τον Τσιούνη ο οποίος θα ανατραπεί εντός περιοχής.Πέναλτι για τον Αμφίλοχο και κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Εμπεσσού.
66' 1-2.Ο Τσιούνης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.
68' Σούτ του Λαγοπάτη η μπάλα καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσούδα.
87' 1-3. Όμορφη μπαλιά του Στάμου προς τον Νάκα ο οποίος τελειώνει υποδειγματικά την φάση και κάνει το 1-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των παιχτών αλλά και των οπαδών του Αμφιλόχου.

Το τελικό σκορ ήταν το 1-3 και δίκαιο. Ο Αμφίλοχος πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του και έκανε το τρία στα τρία φτάνοντας τους εννιά βαθμούς,μόνος πρώτος.Από την άλλη ο Εμπεσσός στο α' ημίχρονο ήταν καλός αλλά στο β' ημίχρονο ο Αμφίλοχος με το γρήγορο γκολ του Νάκα επέβαλε τον ρυθμό του και βγήκε νικητής.
Κορυφαίοι από τον Αμφίλοχο Καλύβας,Στάμος,Μπεκατώρος,Τσιούνης ενώ από τον Εμπεσσό οι Καρακασίδης και Τριφέρης.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΟΥ: Οικονόμου, Παπανίκος, Λαγοπάτης Δ, Παππάς, Ρεγκούτας, Μακρυνίκας,Λαγοπάτης Φ, Τρυφέρης Κ. (48' Κοτσώρης), ΚαρακασίδηςΜανιφάβας Σπ, Μανιφάβας Β.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Κατσούδας, Δράκος, Παπανίκος, Λιανός, Καλύβας, Στάμος, Καβαλλάρης, Κοντός(54' Μάνθος), Μπεκατώρος(80' Παπαλέξης), Νάκας, Τσιούνης(65' Ζαβιτσάνος)