7 Οκτ 2013

Με πεντάρα συνέχισε ο Αμφίλοχος

Ο Αμφίλοχος υποδέχτηκε στην έδρα του για την δεύτερη αγωνιστική την ομάδα του Αετού Ξηρομέρου.Σε ένα δυνατό παιχνίδι η  νεανική ομάδα του Αμφιλόχου κατάφερε να νικήσει με σκορ 5-0 την ομάδα του Ξηρομέρου ενώ το σκορ εύκολα θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.Ο Αμφίλοχος ήταν πολύ καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν απηλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ενώ επέβαλε το ρυθμό από τα πρώτα λεπτά.

1' Ωραία παράλληλη μπαλιά του Καβαλλάρη για τον Τσιούνη και αυτός με πλάσε εντός περιοχής κάνει το 1-0 μόλις στο 1ο λεπτό
17' ο Νάκας εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα του Αετού και με ψύχραιμο πλασε κάνει το 2-0
26' ο Λιανός βγαίνει τετ-α-τετ και από δεξιά και πλασάρει εύστοχα για το 3-0
Πολύ καλύτερος ο Αμφίλοχος στο 1ο ημίχρονο δημιούργησε πολλές φάσεις και δίκαια προηγήθηκε με 3-0.
53' οι παίχτες του Αμφιλόχου αλλάζουν ωραία την μπάλα με τελικό αποδέκτη τον Στάμο που επιχειρεί το σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ
55' ο Παπαλέξης βρίσκει ωραία τον Μάνθο αυτός από πλάγια μπαίνει στην περιοχή και κάνει εύκολα το 4-0
60' ο Κοντός σουτάρει εντός περιοχής η μπάλα κοντράρει σε παίχτη του Αετού και καταλήγει στα δύχτια για το 5-0
62' o Nάκας μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει στο κάθετο δοκάρι
65' ο Νάκας βγαίνει τετ-α-τετ αλλά δεν καταφέρνει να σκοράρει
73' ο Καβαλλάρης σουτάρει εκτός περιοχής και η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι

Ο Αμφίλοχος έχασε αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ παρέμεινε στο 5-0.
Κορυφαίοι από τον Αμφίλοχο ήταν οι Στάμος,Καβαλλάρης,Κοντός και Νάκας.Ο Αμφίλοχος θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Εμπεσσού στον Εμπεσσό και έχει σκοπό να κάνει το τρία στα τρία.

ΑMΦΙΛΟΧΟΣ:Κατσούδας,Δράκος,Παπανίκος,Λιανός(70' Νταρλαγιάννης),Ζαβιτσάνος,Καβαλλάρης, Στάμος,Καρδούτσος(λ.τ 20' Μάνθος),Νάκας,Κοντός,Τσιούνης(45' Παπαλέξης)