15 Σεπ 2013

Αποκλεισμός για τον Άρη Αιτωλικού στα πέναλτι...

22΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καραχάλιο, με την μπάλα να περναει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ζέρβα.
25΄ άστοχη έξοδος από τον Ζέρβα με τον Γεωργακόπουλο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
30΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καβαλιέρη, θα γλύψει το οριζόντιο δοκάρι του Κολοβούρη .
33΄ Κιτρινη κάρτα για τον Τριλιανό για διαμαρτυρία
38΄ Γκοοολ για την Καλαμάτα με τον Γεωργακόπουλο, ο Τριανταφυλλάκης θα κάνει την σέντρα, με τον Γεωργακόπουλο να παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και να ανοίγει το σκορ 0-1.
45΄ σουτ του Γεωργακόπουλος θα περάσει  άουτ.
47΄ Γκοοολ για τον Άρη, σουτ του Μπαρμπαρούση έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να πηγαίνει στο αριστερό παραθυράκι του Κολοβούρη κάνοντας το 1-1.
Έχουμε φτάσει στο 81΄λεπτο του παιχνιδιού με τις δυο ομάδες να μην έχουν δημιουργήσει κάτι το ιδιαίτερο στα καρέ τον δυο εστιών, με την ομάδα της Καλαμάτας να έχει μια μικρή υπεροχή.
90΄ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν κεφαλιά του Ντιά θα σταματήσει στο δοκάρι του Ζέρβα.
92΄ Πρώτη καλή στιγμή στην παράταση για των Άρη, όταν σε σέντρα του Καλοκαίρη η μπάλα θα φτάσει στα πόδια του Μπαρμπαρούση το σουτ του τελευταίου θα αποκρούσει σωτήρια ο Κολοβούρης.
101΄ Γκοοολ για την Μαύρη Θύελλα, άψογος συνδυασμός στην αντεπίθεση ανάμεσα σε Καλαντζή και Καραχάλιο, με τον τελευταίο να κάνει το 1-2.
105΄ προβολή του Μπαρμπαρούση για τον Άρη θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Κολοβούρης.
106΄ Γκοοολ για τον Άρη, σουτ με τον Μακρή σε φάση διαρκείας και το παιχνίδι ξανά στα ίσια, 2-2.
119΄ Σουτ με τον Καλοκαίρη για τον Άρη που θα περάσει άουτ.
Τα πέναλτυ
ΑΡΗΣ: Πατσέας 1, Καλοκαίρης 2, Καβαλιέρης 3, Γρηγοριάδης αουτ, Μακρής απόκρουση Κολοβούρη.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Καλαντζής 1, Καραχάλιος 2, Ρήγας 3, Τσιμικλής 4,
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Ζέρβας, Πατσέας, Χονδρογιάννης (77΄Καλοκαίρης), Τριλιανός, Μακρής, Μπερερής (72΄Ζηνεμπής), Καβαλιέρης, Γρηγοριάδης, Γαβρίνας (59΄Κολοβάκης), Μπαρμπαρούσης, Λαδάς
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κολοβούρης, Τσόπελας, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Ντία, Τσιμικλής, Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος (74΄ Καλογερόπουλος Α), Αθανασόπουλος (104΄Σκαρλάτος), Ρήγας, Πούτσης (59΄ Καλαντζής)