Writen by
olatagoal.gr
10:31 μ.μ.
-
0
Comments
Σήμερα το μεσημέρι έγινε η αφή και μεταφορά της Ολυμπιακής Φλόγας στην πόλη μας, ενόψει των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων Sochi 2014.
Οι λαμπαδηδοδρόμοι ήταν οι η κα.Σπυριδούλα Παπαγιάννη (1η) Πρόεδρος του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών Αγρινίου, ο κ.Διονύσης Μπαμπαρούτσης (2ος) Προπονητής Στίβου, ο κ.Χριστόφορος Γιαννιτσέλης (3ος) από το εργαστήρι Παναγία Ελεούσα.
Κατά την τελετή έγινε ανάκρουση του Ολυμπιακού Ύμνου, του Εθνικού Ύμνου Ρωσίας και του Εθνικού Ύμνου Ελλάδος από τη Φιλαρμονική του Δήμου Αγρινίου, καθώς και έπαρση των σημαιών.
Social Buttons