21 Σεπ 2013

Ισόπαλοι 1-1 Κεραυνός και Δόξα

Ισόπαλος με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας Κεραυνός Γαβαλούς - Δόξας Καινουρίου στο γήπεδο Γαβαλούς. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες αλλά η Δόξα παραλίγο να πάρει το τρίποντο.

Οι Καινουργιώτες προηγήθηκαν στο 48' με γκολ του Στέλιου Δάρλα με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 88' καθώς σε βαθειά μπαλιά του Γιαννοκώστα ο Ευθυμίου έκανε ολέθριο λάθος, η μπάλα αναπήδησε, πέρασε από πάνω του και κατάληξε στα δίχτυα.
Το φιλμ του αγώνα:
13' Σουτ Τόσκα απέκρουσε ο Ευθυμίου.
19' Σουτ του Τόσκλα ο Ευθυμίου αποκρούει σε κόρνερ
20' Κόρνερ του Βδουκάκη ο Μακραδήμας παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει λίγο πάνω σπό το οριζόντιο δοκάρι
29' Κεφαλιά του Μακραδήμα στο οριζόντιο δοκάρι
32' Ο Τόσκα βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ευθυμίου ο οποίος πρόλαβε και έδιωξε με τα πόδια
46' Ακυρώθηκε γκολ ως οφσάϊντ του Σπύρου Μπούρδου
48' Γκοοολ 0-1 Ο Ασημακόπουλος  εκτελεί το κόρνερ, ο Σωκράτης Τζωρτζόπουλος παίρνει την κεφαλιά ο Μπαλάφας αποκρούει και η μπάλα πάει στον αφύλάκτο Στέλιο Δάρλα που με πλασέ ανοίγει το σκορ
65' Κόρνερ Βδουκάκη ο Τσοπανάς από το ύψος της μικρής περιοχής επιχειρεί το πλασέ με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια
66' Ο Κεραυνός ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Παναγιωτόπουλου αλλά δεν δόθηκε από τον διαιτητή γιατί ο παίκτης της Δόξας είχε γυρισμένη την πλάτη
68' Σέντρα Τόσκα κεφαλιά Σπύρου Μπούρδου άουτ
88' Γκοοολ 1-1 Ο Γιαννοκώστας επιχειρεί μα βαθειά μπαλιά πίσω από το κέντρο η μπάλα πάει στη μεγάλη περιοχή εκεί που οι αμυντικοί της Δόξας δεν απομάκρυνα με αποτέλεσμα να αναπηδήσει μπροστά στον Ευθυμίου να περάσει από πάνω του και να καταλήξει στα δίχτυα
Κεραυνός Γαβαλούς (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ., Γιαννοκώστας, Μακραδήμας, Μπούρδος ΝΒ. (84' Κουρσάρης Αντ.), Τόσκα, Τσοπανάς (73' Γεωργίου), Μπούρδος Σπ., Βδουκάκης, Παπαδόπουλος
Δόξας Καινουρίου (Κώστας Γιωτόπουλος): Ευθυμίου, Σούζα, Κωνσταντίνου, Παναγιωτόπουλος, Δάρλας, Κόκκαλης Γ., Τσοπλάκος (16' λ.τ. Ασηαμακόπουλος), Τζωρτζόπουλος Δ. (75' Καμζέλης Κ.), Αλτζερίνης (68' Πύθουλας), Καμζέλης Δ., Τζωρτζόπουλος Σωκρ.