14 Οκτ 2012

4 στα 4 για τον Ναυπακτιακό....3-0 τον Αμφίλοχο (φωτό)

Αγχωτική νίκη με τον Καλαβρουζιώτη να λύνει το γόρδιο δεσμό και να ανοίγει το δρόμο για ακόμη νίκη του Ναυπακτιακού. Ο Ναυπακτιακός σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο κατάφερε να αντιστρέψει αυτή την εικόνα δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες αλλά έβρισκε απέναντι του τον 22 χρόνο Σαπάτη που για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν εξαιρετικός. Φάσεις και γκολ στο τρίτο ημίχρονο την Δευτέρα στις 20:00.
 ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ 3-0
Το φίλμ του αγώνα:
5’ Κόρνερ του Καραγιάννη κεφαλιά Σωτηρόπουλος η μπάλα άουτ
25’ Πάσα Καραγιάννη στο Ψυχογιό αουτ και η μπάλα άουτ
36’ Σέντρα Θεοχάρη κεφαλιά Γλωσσόπουλου η μπάλα άουτ
44’ Καραγιάννης πάσα στο Ψυχογιό  διαγώνιο σουτ εντυπωσιακά διώχνει ο Σαπάτης στο γάμα της εστίας του .
50’ Καραγιάννης πάσα σε Ψυχογιό σουτ από κοντινή απόσταση εντυπωσιακά ο Σαπάτης και στη συνέχεια διώχνει σε πλάγιο ο Σαπάτης.
63’ Σέντρα σουτ Θεοχάρη διώχνει ο Σαπάτης κεφαλιά Ψυχογιός αποκρούει ξανά ο Σαπάτης.
65’ Σέντρα Βρουσαΐ στο Ζαχαρόπουλο μπαίνει στην περιοχή σουτάρει διαγώνια σώζει πάνω στη γραμμή ο ο Καζάκος.
67’Σέντρα ο Βρουσάΐ χάνει ο Λιανός σούτ του Καλαβρουζιώτη από πλεονεκτική θέση εντυπωσιακά ο Σαπάτης  αποκρούει.
76’Γκοοολ Σέντρα Καραγιάννη σύγχυση στην περιοχή γυριστό σουτ Καλαβρουζιώτη η μπάλα στα δίκτυα του Σαπάτη.
87’ Πάσα Ψυχογιού στον Καλαβρουζιώτη μπαίνει στην περιοχή διαγώνια σουτάρει σώζει ο Στάμος πάνω στη γραμμή .
90’Γκοοολλ Κόρνερ Βρουσάΐ σουτ του Δημόπουλου η μπάλα στο Καλαβρουζιώτη  κοντινό σουτ η μπάλα στα δίκτυα.
91’ Κάθετη πάσα Ψυχογιού στον Καλαβρουζιώτη τετ α τετ σώζει για ακόμη μια φορά ο Σαπάτης.
92’ Γκοοολ Ψυχογιός μπροστινή μπαλιά εντυπωσιακή κούρσα από το Δημόπουλο τετ α τετ ωραίο τελείωμα  του Δημόπουλου η μπάλα στα δίκτυα.
Ναυπακτιακός:Παναγόπουλος, Ζαϊμης (45’ Βρουσαΐ), Μπράνης, Μπίμπας, Σωτηρόπουλος,Ζαχαρόπουλος Α., Καραγιάννης (90’Δημόπουλος),Θεοχάρης, Καλαβρουζιώτης, Γλωσσόπουλος (68’Θανασιός), Ψυχογιός.
Αμφίλοχος: Σαπάτης, Παύλος, Λιανός, Ζαβιτσάνος(61’Καζάκος),Καβαλλάρης, Στάμος, Ψωμοδότης,Λιόκαυτος, Ευθημίου (83’ Παπαλέξης) Ράπτης (60’ Κυροσίμος),Μάνθος.