8 Σεπ 2022

Φιλική ισοπαλία για ΑΕ Αγίου Δημητρίου και Απόλλων Δοκιμίου

Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΑΕ Αγίου Δημητρίου

Στο φιλικό που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Δοκιμίου "Λεωνίδας Ζαχαράκης", η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με την αντίστοιχη του Απόλλωνα Δοκιμίου.

Ήταν το πρώτο φιλικό για την ομάδα μας, η οποία παρουσιάστηκε με ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο και σε πολύ καλή κατάσταση.
Χωρίς σκορ το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αθανασίου στο 62ο λεπτό. Ο Α.Π.Σ. "Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου" ισοφάρισε στο 75ο λεπτό, με σκόρερ τον Πριόβολο για το τελικό 1-1.
Στην άτυπη αυτή φιλική αναμέτρηση το κλίμα ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν εξαιρετικό. Θα ακολουθήσουν νέες φιλικές αναμετρήσεις για την ομάδα μας που θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.