6 Δεκ 2021

Επανήλθε στις νίκες

Η Παναχαϊκή επανήλθε στις νίκες επικρατώντας με 3-0 του Εθνικού Σκουλικάδου εκτός έδρας και παρέμεινε ζωντανή στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης που οδηγεί σε μπαράζ ανόδου στο ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο της ομάδας.

Στο 32ο λεπτό η Πατρινή ομάδα με το δυνατό σουτ του Χαντί από φάουλ έκανε το 0-1. Στο 44ο λεπτό ο Χαντί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Μπουρλάκης έκανε το 0-2, ενώ στο 48΄ η Πατρινή ομάδα κλείδωσε τη νίκη, καθώς ο Λιποράσε με ωραία κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-3.

Συνθέσεις:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Στάθης Καραμαλίκης): Ζήβας, Σουμελάς-Κοτσώνης, Ελέζι, Λυρτζής, Μούστα, Μεταξάς, Τσουκαλάς, Νικολακόπουλος (82΄Κλάδης), Μαρούδας, Κάρδαρης (66΄Πλέσσας), Κακολύρης (58΄Αγαλιώτης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σούλης Παπαδόπουλος):  Αθανασόπουλος, Στεργίδης, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης (70΄ Καρακλάιτς), Αλεξόπουλος, Χαντί, Κυβελίδης (83΄Γούλας), Μπουρλάκης.