27 Σεπ 2021

Παναιτωλικός: Ισόπαλος 2-2 με Λαμία

Παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ ο Παναιτωλικός έφυγε με ισόπαλο αποτέλεσμα από τη Λαμία, σ’ ένα αγώνα που είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια και ευκαιρίες για νίκη.

Ο Μαζουλουξής άνοιξε το σκορ για τη Λαμία στο 10’ για να ισοφαρίσει με εξαιρετικό σουτ ο Ντουάρτε στο 30’. Η ομάδα μας δημιούργησε τις προϋποθέσεις να πάρει προβάδισμα, αλλά οι γηπεδούχοι σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησαν πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Νούνιες στο 66’.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, ο Βαρόνε με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Βύντρα, Αντέτζο, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ, Τρούμπουλος (58′ Γκόλεμιτς), Νούνιες, Μανουσάκης (57′ Προβυδάκης), Ρόμανιτς (81′ Τσούκαλος), Τιρόνε (74’ Σαραμαντάς), Μανούσος (74′ Αραμπούλι).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ροντρίγκες, Λούι (82′ Μόρσεϊ), Βργκοτς, Κορνέλιους (87′ Μπαρμπόσα), Χουχούμης, Τσιγγάρας, Φλόρες (82′ Καρέλης), Βαρόνε, Ντίας (93′ Αντούνες), Ντουάρτε, Βέργος (94′ Μπελεβώνης).