3 Σεπ 2020

Ισοπαλία για Ναυπακτιακό

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Δημήτρη Τομπάζη στη Πάτρα απέναντι στην ομάδα της Θύελλας Πατρών.
Ο Ναυπακτιακός με το ξεκίνημα του αγώνα επέβαλε το ρυθμό του έχοντας πάρα πολύ καλή απόδοση.
Στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε φάσεις προσπάθησε να φτάσει στο γκολ χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ με τον Πανίτσα που με ένα σουτ στη κίνηση λίγα μέτρα έξω από την περιοχή νίκησε τον νεαρό τερματοφύλακα Σιδέρη κάνοντας το 1-0.
Στη συνέχεια η ομάδα του Ναυπακτιακού Αστέρα έβγαλε αντίδραση κατάφερε και σκόραρε λίγο αργότερα με τον βοηθό να ακυρώνει το γκολ καθώς ο Ευαγγέλου ήταν σε θέση οφ σάιντ.
Το γκολ για το Ναυπακτιακό ήρθε λίγο αργότερα με τον Βασίλη Κονίδα να δέχεται μια ωραία μπαλιά στο κέντρο της άμυνας όπου βρέθηκε αφύλακτος και έχοντας την άνεση κατέβασε ωραία και με κοντινό πλασέ έστειλα τη μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.