15 Φεβ 2020

Από ένα βαθμό Δάφνη και Ρηγανάς

Ισόπαλος με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας ανάμεσα σε Δάφνη Μεγάλης Χώρας και ΑΟ Ρηγανά.
Τα γκολ:
41' 0-1 Κωστής

70' 1-1 Γιόγιος
75' 2-1 Μολώνης Δ.
89' 2-2 Τζωρτζόπουλος

Το φίλμ του αγώνα:
Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε στην μνήμη του Παύλου Αλεξανδράκη φιλάθλου της Δάφνης.
Με πολλά νέα πρόσωπα παρατάχθηκε ο Ρηγανάς μιας και έπαιξαν παιδιά της Κ16
5' σουτ Μολωνη Δ. απ το υψος της μικρής περιοχης θα αποκρούσει ο νεαρός Κοσμάς εντυπωσιακά
25' καλη ευκαιρία για τον Ρηγανα με τον Γιώτη να φευγει από πλάγια αριστερά , να πλασάρει και να αποκρούει με υπερένταση ο Βασιλείου
31' σουτ του Μουλαρογιαννη λίγο αουτ
38' σέντρα Αριστόπουλου από δεξιά κεφαλιά Μουσσε θα αποκρούσει με διπλή επέμβαση ο Βασιλείου
41' ΓΚΟΛ κερδισμένο πέναλτυ από τον Αριστόπουλο, θα αναλάβει την εκτέλεση ο Κωστής για το 0-1
53' σουτ Αριστόπουλου θα μπλοκάρει ο Βασιλείου
70' ΓΚΟΛ απευθειας εκτέλεση φαουλ Γιογιου για το 1-1
75' ΓΚΟΛ φάουλ του Τασολάμπρου απο μακρινή απόσταση, με την βοήθεια του αέρα η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά με κεφαλιά ο Μολωνης Δ. θα κάνει το 2-1
87' φάουλ Τζωρτζοπουλου από δεξιά κεφαλιά Κωστή θα αποκρούσει ο Βασιλείου
89' ΓΚΟΛ σέντρα-σουτ Τζωρτζοπουλου από δεξιά η μπάλα απευθείας στα δίχτυα 2-2
90+ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανα σε τετ α τετ του Γιώτη θα πλασαρει αουτ

Δάφνη Μεγάλης Χώρας: Βασιλείου, Νταλακούρας, Φεγγούλης, Μολώνης Π., Μουλαρογιάννης, Γιόγιος, Μολώνης Δ., Μυλωνάς, Καρανταλής, Νταλακούρας Α., Τασολάμπρος
ΑΟ Ρηγανά: Κοσμάς, Κωστόπουλος, Αθανασίου, Σαγάνας, Κωστής, Βαγενάς ( 36' Τζωρτζόπουλος), Αριστόπουλος (60' Τύμπας), Τασούλης (77' Τσιάρας), Μούσσες ((77' Πελεκάνος), Ζήσης, Γιώτης