9 Νοε 2019

Ηττα στο Βόλο ο Παναιτωλικός

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο Παναιτωλικός στο Βόλο.
Ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο, έχασε ευκαιρίες και προηγήθηκε στο 39’ με σουτ του Σανιά. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ στο 55’.
Στο 61’ ο Παναιτωλικός έχασε διπλή μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Ντίας και του Μιμίτο που απέκρουσε ο Μελίσσας και στο 65’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Σιέστεντ.
Στο επόμενο λεπτό έγινε το 2-1 με τον Μάντζη και στο 68’ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με ωραία προσπάθεια και σουτ του Αριγίμπι.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γέντρισεκ με κοντινή κεφαλιά στο 78′.
ΒΟΛΟΣ: Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (46′ Μάντζης), Τόρες (71′ Μαξ), Μουνίθ, Ζοάο Ράφαελ, Γέντρισεκ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο (46′ Μπάλμπι), Σιέστεντ, Ταχάρ, Μιμίτο (67′ Τσιγγάρας), Ντάλσιο (82′ Ρομάν), Αριγίμπι, Ντίας.