4 Νοε 2019

Νίκη στο ντέρμπι κορυφής ο ΑΟ Πενταλόφου... 2-1 την ΑΕ Παλαιοπαναγιάς

Τη νίκη στο ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο την ΑΕ Παλαιοπαναγιάς πήρε ο ΑΟ Πενταλόφου στην έδρα του, επικρατώντας με σκορ 2-1. Αρκετός κόσμος παρακολούθησε το παιχνίδι και οι δύο ομάδες τους επιβράβευσαν με ωραίο ποδόσφαιρο. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες, αφού και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να κρατήσουν πρώτα το μηδέν στην άμυνα και μετά να βγουν σε επιθέσεις, χωρίς όμως θετική κατάληξη. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48’ της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι θα ανοίξουν το σκορ. Ο Μπαρμπαρούσης θα εκτελέσει το κόρνερ από δεξιά και ο Φλωρόπουλος με κοντινή προβολή θα νικήσει τον Κανέλλο για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση στη συνέχεια και «έβγαλαν» φάσεις μπροστά στην εστία του Κουτρούλη, αλλά δεν ήταν τόσο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια. Στο 85’ οι γηπεδούχοι θα διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Κουκουρδέλη να πλασάρει από θέση τετ α τετ στη δεξιά γωνία του Κανέλλου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο τελικό 2-1 τέσσερα λεπτά αργότερα, όταν σε φάση διαρκείας στα καρέ του Κουτρούλη, ο Μαστροκώστας από κοντά θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Επόμενος αγώνας για την ΑΕ Παλαιοπαναγιάς είναι την Κυριακή 10/11 στις 15:00 εντός έδρας με τον Αράκυνθο Ματαράγκας. ΑΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Θόδωρος Κουκουρδέλης): Κουτρούλης Σ., Διαμαντόπουλος, Μπαρμπαρούσης (75’ Κατσούλας), Αλεξόπουλος, Κουτρούλης Σ., Ντζελέπης, Κουκουρδέλης Π. (87’ Κουκουρδέλης Π.), Παπαδάτος (89’ Κουλούρης Α.), Φλωρόπουλος (55’ Πασπαλιάρης), Ναούμης, Πανόπουλος. ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Λαουρδέκης): Κανέλλος, Κυρίτσης (86’ Παπαντωνίου), Λάππας (68’ Καραγιάννης), Πατογιάννης, Ντότσικας, Σανιδάς, Κατσάμπας, Μιράκα (79’ Μαστροκώστας), Αθανασόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κοσανδιανός Σ. (55’ Γιαννόπουλος).