15 Σεπ 2019

Προκρίθηκε η ΑΕΜ... νίκησε τον Ομηρο στο Νεοχώρι με 3-1

Νίκη - πρόκριση στην παράταση για το θεσμό του Κυπέλλου για την ΑΕ Μεσολογγίου επί του Ομήρου στο Νεοχώρι με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν  στο 30' με γκολ του Φράγκου Γ.
Η ΑΕΜ έφτασε στην ισοφάριση λίγο πριν το τέλος του αγώνα (88') με γκολ του Φουνταλή και το ματς πήγε στην παράταση.
Στο 95' η ΑΕΜ έκανε το 1-2 με αυτογκόλ και πήρε τη νίκη και την πρόκριση στο 115' με τον Horper.

Ομηρος Νεοχωρίου (Π. Ανωγειάτης): Μπότας, Παπανικολάου (100' Αθανασόπουλος), Ματασίγκας, Μπαλαμπάνης, Κουρσάρης, Θεοδωρίδης, Κράνης, Βαλτογιάννης, Χαλαζιάς (121' Σερακιώτης), Φράγκος Γ (60'  Φράγκος Αν), Ρεπανίδας (75' Βρέττας)
ΑΕ Μεσολογγίου (Γ. Ασπρογέρακας): Μανιάτης, Παλιάτσας, Κοντομήτσος (75' Παναγιωτόπουλος), Παναγιωτόπουλος (65' Σωτηρόπουλος), Ντζιμάνης, Ρεπετσάς, Φουνταλής, Λίτσος, Πιστιόλης, Ευθυμίου (46' Κοντογιάννης), Γαβρίνας (66' Hοrper)