29 Σεπ 2019

Πήρε το τρίποντο ο Ναυπακτιακός... 1-0 τον Αστέρα Ιτέας

Την πρώτη του φετινή νίκη πέτυχε ο Ναυπακτιακός Αστέρας που επικράτησε του φιλοξενούμενου Αστέρα Ιτέας με 1-0.
Η ομάδα του Δημήτρη Κάκκου αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο από το 18' μετά την αποβολή του Γκούρα και όσο περνούσε η ώρα πίεζε μέχρι που ο Πέκεζ άνοιξε το σκορ με ωραία κεφαλιά στο 78'.

Το φίλμ του αγώνα:
6 Εκτέλεση φάουλ του Γκούρα διώχνει με γροθιές ο Πετσίνης
18’Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκούρα με δέκα παίκτες ο Αστέρας Ιτέας
20’ Σούτ του Κονίδα η μπάλα άουτ.
27’ Ο Καζανάς θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή ο διαιτητής θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
42’ Σέντρα του Κονίδα θα προλάβει ο τερματοφύλακας σε μια φάση που οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι.
49’ Σούτ του Fatiga θα κοντράρει η μπάλα κόρνερ.
52’ Σέντρα σούτ του Κονίδα η μπάλα θα περάσει άουτ.
64’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.
67’ Σούτ του Γιαννόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
78′ Γκοοολ 1-0 Ο Πέκεζ με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό.
82’ Ο Ανδρεόπουλος θα ζητήσει πέναλτι ο διαιτητής θα έχει αντίθετη άποψη.
Ναυπακτιακός Αστέρας: Πετσίνης, Καζανάς, Καλαμπόκας, Πέκεζ, Θωμόπουλος, Τσεκούρας (63’ Ζαχαρόπουλος), Καραγιάννης, Γιαννόπουλος, Ανδρεόπουλος (89' Αντωνόπουλος), Κονίδας (92’ Σίνης), Fadiga (60’ Σταθόπουλος)
Αστέρας Ιτέας: Κούμης, Χουζούρης, Δινοβίτσης Μανέτας, Κουρούμα, Κυριλλίδης, Γκούρα, Γκίκα, Καμπεράι, Καψάσκης (60’ Ζιόγας), Ζαχαριουδάκης (50’ Βάσος).