25 Αυγ 2019

Ισόπαλοι Ατρόμητος και Λάρισα

Σε ένα συναρπαστικότατο παιχνίδι Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 για την 1η αγωνιστική της Super League.

Η αναμέτρηση στο Περιστέρι τα είχε όλα. Δύο γκολ, χαμένο πέναλτι και τρία δοκάρια! Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18' με τον Νάστο, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων Μιλοσάβλιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Κρίστινσον απέκρουσε το πέναλτι του Ούμπιδες. Την εσχάτη των ποινών την έδειξε ο διαιτητής, μετά από την χρήση του VAR. Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος με τους Βέλλιο (44') και Ούμπιδες (60'), ενώ η ΑΕΛ στο 27' είχε δοκάρι με τον Μόρα.

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μέγιερι (46’ Θεοδωράκης) - Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης – Χαρίσης (71’ Ουγκράι), Μάντσον, Ούμπιδες – Ρόσα (67’ Νταβιώτης), Μανούσος, Βέλλιος
ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον – Καρανίκας, Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς – Σεσέροβιτς (94’ Μπέρτος), Μπούστος (71’ Μπάλλας), Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς (82’ Φιλίποβιτς) – Νούνιτς